Żaden dom czy mieszkanie nie może obyć się bez odpowiednich urządzeń sprzątających. Obok tradycyjnych narzędzi takich jak miotła i ścierka znaleźć się muszą również te nieco bardziej zaawansowane technologicznie, takie jak odkurzacz. Wykorzystywany do czyszczenia przede wszystkim podłóg, dywanów i wykładzin powinien znaleźć się w każdym domu. Przyjrzyjmy się bliżej modelom z oferty firmy Kärcher.

Odkurzacze wielofunkcyjne

Wielofunkcyjność urządzeń to cecha pożądana. Pozwala skutecznie stosować dane rozwiązanie do rozmaitych celów. Uniwersalne odkurzacze z serii WD sprawdzą się wszędzie; w mieszkaniu, samochodzie, warsztacie czy garażu. Modele WD 3 oraz WD 4 sprawdzają się podczas standardowych prac porządkowych, natomiast WD 5 będzie idealny do sprzątania po generalnym remoncie. Powierzchnie dywanów oraz tapicerki – zarówno meblowej, jak i samochodowej, do których czyszczenia wykorzystuje się odkurzacze, wymagają jednak więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Ich pranie jest jednak uciążliwe, dlatego warto zastanowić się nad wyborem urządzenia z funkcją prania właśnie. Doskonale sprawdzi się tu seria odkurzaczy Kärcher SE.

Odkurzacz pionowy VC 5

Jak wskazuje nazwa, odkurzacz ten ma pionową budowę, co ułatwia jego przechowywanie, nawet jeśli mamy ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu. Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób ustępuje większym urządzeniom – pomimo kompaktowej formy oferuje on równie dużą siłę ssącą. Model VC 5 wyposażony został w bezworkowy system filtracji zbudowany z trzech elementów:

  • filtra głównego do dużych zanieczyszczeń;
  • zmywalnego filtra o długiej żywotności do drobnych pyłów;
  • higieniczny mikrofiltr powietrza.

Rozwiązanie to poprawia komfort sprzątania przy użyciu odkurzacza. Nie trzeba pamiętać o wymianie worka – po odkurzaniu wystarczy wyjąć filtr z urządzenia, otworzyć go i opróżnić. Warto przy tym zauważyć, że przed zapełnieniem filtra odkurzymy powierzchnie 150 metrów kwadratowych. Pamiętać przy tym trzeba o czyszczeniu zmywalnego filtra co kilka miesięcy.

Odkurzacz pionowy VC 5 oraz wszelkie akcesoria do niego powinniśmy nabywać jedynie u sprawdzonych dystrybutorów, takich jak firma Best Autoryzowany Partner Kärcher. Urządzenie czyszczące warto uzupełnić o miękką ssawkę szczotkową lub też ssawkę do tapicerki czy ssawkę do materacy. Poszerzy to zakres zastosowań odkurzacza o prace inne niż odkurzanie podłogi.

Odkurzacze workowe VC 6 i VC 2

Odkurzacz workowy to tradycyjne rozwiązanie, które sprawdza się doskonale w codziennym użytku domowym. Model VC 2 nie pozostawia wtórnych zanieczyszczeń, co pozwala nie tylko skutecznie odkurzyć powierzchnię podłogi, ale utrzymać świeżość powietrza w pomieszczeniu. Dzięki rozwiązaniom takim jak pokrętło do regulacji siły ssącej oraz gumowane koła urządzenie to jest proste i wygodne w obsłudze. Dodatkowe akcesoria możemy umieścić w specjalnym schowku na obudowie odkurzacza. W modelu VC 6 znajdziemy natomiast unikalny system QuickClick służący do szybkiej wymiany ssawek podczas sprzątania. Bezkolizyjne omijanie przeszkód umożliwia w tym przypadku obrotowy pierścień.

Odkurzacz z filtrem wodnym DS 6

Odkurzacze z filtrem wodnym to opcja polecana w szczególności alergikom. Nie wymagają one stosowania worków filtracyjnych, których miejsce zajął tu wyjmowany zbiornik. Zastosowany wielostopniowy system filtracji pozwala oczyścić powietrze wylotowe odkurzacza. Ten model wykorzystamy do oczyszczenia dywanu, tapicerki, podłogi twardej z roztoczy, pyłków czy zarodników grzybów – nawet 99.9 procent zanieczyszczeń zostaje zatrzymanych w filtrze wodnym. Zalety tego rządzenia obejmują przede wszystkim efektywność i szybkość odkurzania, łatwą obsługę oraz ergonomiczny uchwyt.