Podłogi drewniane w różnych wersjach. Dowiedz się, na jakie warto się zdecydować!

Materiał partnera
2019-06-07

Drewno to dzisiaj najpopularniejszy materiał do wykańczania nawierzchni budynków zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych, oraz publicznych. Podłogi drewniane nie są jedynie stosowane w przestrzeniach magazynowych, czy w ośrodkach przemysłowych, gdzie należy stosować monolityczne wylewki betonowe, czy specjalne nawierzchnie oparte o tworzywa sztuczne.

Dlaczego podłogi drewniane są tak popularne?

Podłogi drewniane swoje triumfy na rynku wnętrzarskim święcą z wielu powodów. Przede wszystkim warto skupić się nie tylko na estetyce – która wymaga osobnego opisu – ale na parametrach technicznych. Dobrze przygotowane drewno na podłoże posiada wysokie wskaźniki antypoślizgowości, ochrony przeciwwilgociowej, ochrony przeciw pękaniem, promieniowaniem UV, uszkodzeniami mechanicznymi, czy też przed procesem starzenia. Warto bowiem wiedzieć, że materiały podłogowe zawsze powinny przechodzić odpowiednią obróbkę termiczną w tartakach, a także tę dotyczącą procesu fitosanitarnego. Kupując różnego rodzaju podłogi drewniane, warto zatem zwracać uwagę na klasę surowca, a w szczególności na właściwości wytrzymałościowe, właściwości sprężyste, a także na gęstość!

Estetyka podłóg drewnianych

Podłogi drewniane dzisiaj są idealnym rozwiązaniem niemalże w każdym przypadku. Idealnie pasują do stylu klasycznego, awangardowe, modernistycznego, dworskiego, staropolskiego, wiejskiego, rustykalnego, skandynawskiego, góralskiego, czy też industrialnego. Spotkać się można zaś na rynku z parkietami warstwowymi, podłogami postarzanymi, podłogami laminowanymi, podłogami winylowymi, podłogami warstwowymi, a także z innymi typami parkietów, również w wersjach z wzorów pałacowych! Ważną wskazówką, którą powinny kierować się inwestorzy jest jednak jakość danych wyrobów. Kupno tanich substytutów drewnianych to najgorsza z możliwych opcji, zwłaszcza dla obiektów o wysokim natężeniu eksploatacyjnym. Dzisiaj lepiej postawić na solidny materiał drzewny, którego żywotność może przekraczać nawet 150 lat, niż wykonywać nawierzchnie z konstrukcji, wytrzymujących nawet tylko kilka sezonów…

W poszukiwaniu wyjątkowych podłóg drewnianych…

Na polskiej mapie producentów, dystrybutorów i wykonawców podłóg drewnianych, można znaleźć zaledwie kilka wyróżniających się jakością firm, które są w stanie zagwarantować niepowtarzalne wyroby oraz usługi. Przykładem jest przedsiębiorstwo DOMEK NA JURZE, które słynie ze swojej rozbudowanej oferty. Firma ta gwarantuje bowiem nie tylko solidne podłogi drewniane, ale także tarasy (np. kompozytowe i drewniane), elewacje z drewna, zadaszenia tarasów, okładziny korkowe, meble tarasowe, a nawet całoroczne i letniskowe domy drewniane. Przygotowywane są one zaś w technologiach proekologicznych, do których należą systemy energii odnawialnych: kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe, biomasa, czy energia geotermalna.

Opracowanie artykułu:

Domek Na Jurze

ul. Goszczyńskiego 1, 42-217 Częstochowa śląskie
e-mail
www
telefon