Remont stanowi doskonałą okazję do urozmaicenia pomieszczeń. Nie ulega wątpliwości, że duże możliwości aranżacyjne daje nam podwieszany sufit, który potrafi odmienić oblicze nie tylko salonów czy korytarzy. Z powodzeniem też podkreśli stylistykę łazienki, jednocześnie zakrywając instalację wentylacyjną lub oświetleniową. Łącząc walory użytkowe i estetyczne, nie sprawia większych kłopotów przy montażu, dzięki czemu stanowi dobre rozwiązanie dla niecierpliwych inwestorów.

Możliwości kreacyjne

Łazienkowe sufity podwieszane montowane przez profesjonalistów takich jak Rafał Buchajski Usługi budowlano-remontowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic jednak w tym dziwnego. Lekka konstrukcja wykonana głównie z profili aluminiowych oraz płyt kartonowo-gipsowych odpornych na wilgoć przynosi wiele korzyści, których często próżno szukać przy innych rozwiązaniach. Zabudowę podwieszanych sufitów można kształtować niemalże w dowolny sposób, nadając wnętrzu atrakcyjny wygląd przy jednoczesnym maskowaniu wszelkich niedoskonałości i nierówności.

Nie da się ukryć, że sufit podwieszany wpływa na optykę pomieszczenia. Mylą się jednak wszyscy ci, którzy uważają, że jego montaż potrafi jedynie obniżyć wysokość łazienki. Pozostawiając kilka centymetrów przerwy między obniżonym sufitem a pomalowaną na ciemniejszy kolor ścianą, uzyskamy optyczne wydłużenie powierzchni. Stosując z kolei nietypowe kształty sufitu, chociażby luki bądź zaokrąglenia, nasza łazienka zostanie podzielona na poszczególne strefy. Pozwala to na stworzenie sprzyjających warunków relaksacyjnych.

Oszczędności i nie tylko

Sufity podwieszane są szczególnie użyteczne w domach czy mieszkaniach charakteryzujących się wysokim stropem. Jako że ciepłe powietrze unosi się do góry, w takich łazienkach mamy do czynienia z mniejszą wydajnością ogrzewania. Właściwości izolacyjne materiałów oraz samo zmniejszenie kubatury pomieszczenia przekłada się więc na zmniejszenie rachunków. Dobra izolacja termiczna to jednak jeszcze nie wszystko. Stosując cięższe okładziny akustyczne i dodatkowe warstwy płyt, możemy liczyć również na znaczną redukcję hałasów.

Sufity podwieszane doceniają miłośnicy nietuzinkowego oświetlenia. Duża powierzchnia daje duże pole manewru co do wyboru listw ledowych, halogenów lub instalacji przypominających neony. Co najważniejsze, pozwalają na uzyskanie światła odbitego, które podkreśli poszczególne elementy wnętrza bez potrzeby montażu lamp ściennych. W przypadku niewielkich łazienek, daje to szansę na łatwe uporządkowanie dostępnej przestrzeni.