Do prac w ogrodzie wykorzystuje się nie tylko narzędzia, czy różnorodne preparaty, ale często także drobne akcesoria, o których często nawet byśmy nie pomyśleli. Firma Lemar zajmuje się produkcją palet rozsadowych i spinanych doniczek z PCW oraz innych elementów z tego materiału. Przeczytaj nasz artykuł, a może cię jeszcze czymś zaskoczymy?

Jakie jest zastosowanie akcesoriów ogrodniczych z PCW?

Polichlorek winylu, czyli jedna z bardziej popularnych odmian plastiku to materiał na tyle uniwersalny, że znajduje zastosowanie zarówno w przydomowych ogródkach, czy na balkonach, jak i w profesjonalnej produkcji rolniczej. Firma Lemar zajmuje się produkcją akcesoriów dla rolników i ogrodników. Wykonane z PCW palety do rozsad, doniczki zgrzewane i spinane, folie o różnych grubościach czy obrzeża do trawników są lekkie, elastyczne i zapewniają dobre warunki rozwoju roślin. Dzięki temu, że materiał ten nie wchodzi w reakcje i nie ulega korozji biologicznej, pomaga chronić rozsady przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Dlaczego warto korzystać z wyrobów firmy Lemar?

Siedziba firmy Lemar znajduje się w Warszawie. Przedsiębiorstwo funkcjonuje od 1998 roku, wcześniej pod nazwą Foliomax. Realizuje zamówienia z całej Polski, zatem jeśli potrzebujesz akcesoriów ogrodniczych z PCW, koniecznie się z nim skontaktuj. Warto zwrócić uwagę na to, że polichlorek winylu to materiał wielokrotnego użytku, który łatwo oczyścić i przechowywać poza okresem użytkowania. Zastosowanie doniczek i palet do przygotowania rozsad pozwala poszczególnym zalążkom roślin na wytworzenie odrębnej bryły korzeniowej, a także chroni je podczas transportu.