Przestrzeń miejska to nie tylko blokowiska, galerie handlowe czy wieżowce. To również skwery i parki, w których można odetchnąć od zgiełku dnia codziennego i hałaśliwej ulicy. Kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na nastrój człowieka. Jednak, czy taki będzie, gdy tereny zielone będą zaniedbane? Zapewne nie, dlatego warto zainwestować w automatyczne systemy nawadniające z firmy Milex.

Dlaczego warto zadbać o parki?

Miasta coraz chętniej inwestują w tereny zielone. Przekłada się to na względy estetyczne, ale nie tylko. Parki są świetnym miejscem do spędzenia wolnego czasu i sprzyjają aktywnościom rekreacyjnym. Dlatego tak ważny jest ich wygląd. A temu zagrażają wysokie temperatury, jak również niewielka ilość opadów. Warto skorzystać z rozwiązania, które pozwoli w odpowiedni sposób zadbać o nawodnienie trawników i roślin.

Szczególnie latem tereny zielone narażone są na szkodliwe działanie wysokiej temperatury oraz niewielkiej ilość opadów. Nic tak nie burzy estetyki miejsca, jak rzadka, pożółkła trawa, spomiędzy której przedziera się coraz bardziej sucha i spękana gleba. Automatyczny system nawadniania to inwestycja w przyszłość. Przede wszystkim tego rodzaju urządzenia działają bezobsługowo, dzięki specjalnym czujnikom

mówi specjalista z firmy Milex, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości automatycznych systemów do nawadniania oraz linii kroplujących i rur irygacyjnych.

Piękny trawnik dzięki odpowiedniemu nawodnieniu

Automatyczne nawodnienie pozwala na redukcję kosztów, które dotyczą utrzymania terenów zielonych. Nie trzeba już korzystać z usług firmy, która samodzielnie mogłaby wykonać prace nawadniające, tym bardziej że one należą obecnie do rzadkości. Wysoka jakość urządzeń zapewnia możliwość ich eksploatacji przez długi okres. Dodatkowo technologia poddawana jest ciągłym badaniom, by zapewnić systemom nawadniania jak najbardziej efektywne działanie. Wszelkie modernizacje w pierwszej kolejności poddawane są specjalistycznym testom w laboratorium firmy Milex, które pozwalają na ocenę ich skuteczności i użyteczności.