Blog Panoramy Firm

Bezpieczeństwo i komfort dzięki automatyce dla domu

Materiał partnera
2019-06-06
Automatyka rolet i bram

Inteligentny dom powinien być wyposażony w wiele systemów, które przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo, ale mają też pozytywny wpływ na wygodę użytkowników obiektu. Do najczęściej instalowanych systemów zalicza się automatykę bram oraz rolet, ale wśród popularnych rozwiązań należy wymienić również monitoring i alarmy. Czym dokładnie się charakteryzują i dlaczego warto je wdrożyć do swojego domu?

Bezpieczeństwo użytkowników budynku

Dom powinien zapewniać mieszkańcom poczucie swobody, ale też maksymalnej ochrony. Bezpieczeństwo jest w tym wypadku kwestią priorytetową, dlatego wielu inwestorów stawia na automatykę dającą możliwość stworzenia tzw. inteligentnego domu. Skuteczną ochronę nie tylko przed spojrzeniami sąsiadów, ale także przed włamywaczami, zapewniają rolety wyposażone w nowoczesny system automatyki. Pozwala on na łatwe regulowanie roletami zewnętrznymi, dzięki czemu w komfortowy sposób można zaplanować np. opuszczanie ich na noc.

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne i daje możliwość ochrony newralgicznych punktów domu, czyli okien. To właśnie one bywają przeważnie celem ataków włamywaczy, którzy wybijają szyby lub demontują stolarkę w celu przedostania się do wnętrza obiektu. Automatykę do rolet proponuje firma Premium, która jest w stanie zadbać także o jej montaż przy bramach. Również i tego elementu nie powinno zabraknąć w inteligentnym domu, gdzie brama garażowa czy wjazdowa powinna otwierać się w sposób kontrolowany i wygodny dla użytkownika, co zapewni dobrze skonfigurowana automatyka napędów.

Dom skutecznie chroniony

Do często wybieranych rozwiązań, które montuje się wraz z wymienionymi systemami automatyki, zalicza się również monitoring. Rozmieszczone w odpowiedni sposób kamery dają możliwość przekazywania obrazu z konkretnych obszarów posesji, co pozwala uzyskać podgląd w dowolnym momencie. Monitoring rejestruje wszystkie zdarzenia, które dzieją się w polu widzenia, co jest jego niewątpliwym atutem. Musi być jednak zainstalowany w sposób przemyślany – warto również i to zadanie powierzyć specjalistom od automatyki dla domu.

Będą oni w stanie zaproponować też szereg rozwiązań w kwestii kompletnego zabezpieczenia budynku oraz posesji dzięki montażowi alarmu. Systemy alarmowe są w stanie m.in. ostrzegać w przypadku prób włamania. Głośny sygnał dźwiękowy nie tylko pozwala użytkownikowi na szybką reakcję, ale przede wszystkim działa odstraszająco na nieproszonych gości. Tak wyposażony dom z pewnością będzie miejscem, w którym jego mieszkańcy będą czuli się nie tylko w pełni komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Należy jednak pamiętać, by wszystkie systemy związane z automatyką dla domu były instalowane wyłącznie przez specjalistyczne firmy działające w tej branży.

Opracowanie artykułu:

Premium Maciej Piechota

ul. Przylep-Strażacka 6 (Przylep), 66-015 Zielona Góra lubuskie
e-mail
www