Kocioł gazowy to urządzenie bardzo wytrzymałe, jednak ciągła eksploatacja i oddziaływanie bardzo wysokiej temperatury powodują zużywanie się jego niektórych elementów. Z tego powodu kocioł wymaga regularnego przeglądu, który przeprowadza m.in. firma Stargaz Hubert Myślicki, utrzymując go w pełnej sprawności i minimalizując ryzyko wystąpienia usterki. Sprawdź, co musisz wiedzieć o przeglądzie kotła gazowego oraz czym zajmuje się przedsiębiorstwo! Zapraszamy!

Przegląd kotła gazowego - co musisz wiedzieć?

Przegląd kotła opiera się o dokładne przetestowanie sprawności samego pieca, jak i całej instalacji grzewczej. Pracownik przeprowadza dokładną diagnostykę urządzenia umożliwiającą mu odnalezienie zużytych podzespołów, które muszą zostać wymienione, a także zlokalizowanie i usunięcie powstałych zabrudzeń. Przegląd pieca gazowego powinien być wykonywany raz do roku, ponieważ zmniejsza on ryzyko wystąpienia kosztownych usterek, zapewnia długotrwałą sprawność oraz zwiększa bezpieczeństwo domowników. Przedstawiciel firmy Stargaz Hubert Myślicki dodaje:

Przegląd kotła to najlepszy sposób na zmniejszenie ryzyka jego poważnej awarii. Najlepiej wykonywać ją przed okresem grzewczym, aby podczas jego trwania piec mógł bezawaryjnie, bezpiecznie i wydajnie generować energię cieplną dla domu.

Pełna sprawność kotła gazowego i całej instalacji grzewczej to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i bezawaryjności, ale także możliwie największej wydajności. Mechanizm pieca pozbawiony zabrudzeń i pracujący w sposób prawidłowy umożliwia precyzyjne dysponowanie energią cieplną i zużyciem gazu, przyczyniając się bezpośrednio do obniżania rachunków za ogrzewanie.

Przegląd, uruchomienie, naprawy – oferta firmy

Przedsiębiorstwo Stargaz, z siedzibą w zachodniopomorskim Stargardzie, specjalizuje się w naprawie różnego rodzaju usterek kotłów gazowych, ale także oferuje ich profesjonalne przeglądy oraz pomoc w pierwszym uruchomieniu. Firma posiada wykwalifikowany personel, który wykonuje prace przy kotłach wielu wiodących marek, m.in. Buderus, Junkers, De Dietrich, Vaillant, ACV, Brötje czy Beretta, realizując naprawy wszelkiego rodzaju usterek oraz doprowadzając urządzenia do pełnej sprawności. Dodatkowo firma podejmuje się wszechstronnych prac związanych z modernizacją kotłowni, serwisuje pompy ciepła, a także obsługuje systemy ogrzewania podłogowego oraz instalacje rekuperacji, czyli mechanicznej wentylacji odzyskującej energię cieplną. Firma posiada bardzo duże doświadczenie w branży, dzięki któremu podejmuje się każdego zlecenia i wykonuje je z największą starannością. Przedsiębiorstwo gwarantuje wysoką jakość usług, profesjonalną obsługę, terminową realizację zleceń oraz atrakcyjne warunki współpracy.