Cyklinowanie parkietów – co warto wiedzieć?

Materiał partnera
2019-12-21

Posiadasz w swoim domu pakiet, który jest wytarty, szorstki, a przy tym wyblakły? Zastanawiasz się nad zmianą podłoża? Nie rób tego! Parkiety dzisiaj są szczytem wnętrzarskiej mody, a stare nawierzchnie można łatwo reperować. Tu ważny jest między innymi ważny proces cyklinowania, który można skutecznie zastosować nawet przy konstrukcjach mających kilkadziesiąt lat! Im bardziej zużyty parkiet, tym jednak więcej prac renowacyjnych, które wykona dla Ciebie profesjonalna pracownia.

Czym jest proces cyklinowania parkietów?

Cyklinowanie parkietów odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu – cykliniarek – które mechanicznie usuwają wierzchnią, uszkodzoną warstwę parkietu – po prostu ją szlifują. Proces wykonywany jest nawet kilkukrotnie dla uzyskania pożądanego efektu. Pamiętać przy tym należy o odpowiednich ustawieniach głębokości szlifu tak, aby nie doprowadzić deseczek do zniszczenia. Istotne jest także to, że cyklinowanie to nie samo szlifowanie, ale również szereg późniejszych działań wykończeniowych. Mowa o szpachlowaniu podłogi metalową szpachlą, która rozprowadza specjalną żywicę wypełniającą milimetrowe ubytki oraz szczeliny. Zastosować do tego można preparat żywiczny, do którego dodać można pył powstały w wyniku szpachlowania. Po zastygnięciu, należy jeszcze raz wyrównać np. papierem ściernym całe podłoże, odkurzyć je, oczyścić ze wszystkich zabrudzeń, a następnie nałożyć na parkiet specjalne ochronne i nabłyszczające powłoki. Potem należy okresowo konserwować podłoże przy użyciu specjalnych kosmetyków. Ich rodzaje również przedstawi Ci wybrana firma wykonawcza.

Zalety cyklinowania

Cyklinowanie parkietów jest przede wszystkim uniwersalne. Można przeprowadzać ten proces dla różnych materiałów, nie tylko jeśli chodzi o rodzaj drewna i kształt, ale także poziom wyeksploatowania. Efekt cyklinowania jest zaś niepowtarzalny! Nawet kilkudziesięcioletnie parkiety odzyskują swój blask, intensywność barwy oraz gładkość oraz odpowiednią twardość powierzchni. Wszystko to przy znacznie niższych kosztach niż wymiana parkietu, czy zastosowanie glazury, płyt kamiennych…

Remont tylko z profesjonalną firmą

Największym błędem przy cyklinowaniu parkietów jest przeprowadzanie tego procesu na własną rękę. Nie tylko możemy uszkodzić przez to naszą podłogę, jak i też nasze działania mogą nie przynieść spodziewanego spektakularnego efektu. Lepiej zainwestować zatem stosunkowo niedużą kwotę na usługę profesjonalnej firmy, ciesząc się starą podłogą w nowej odsłonie. Polecić można zatem działania pracowni ADA Usługi Ogólnobudowlane, która zajmuje się także profesjonalnym układaniem parkietów. Te dzisiaj są jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych podłoża w firmach, urzędach, domach, mieszkaniach, a także innych obiektach komercyjnych oraz publicznych.

 

Opracowanie artykułu:

Ada usługi ogólno-budowlane Marek Adamów

ul. Kwiatowa 25, 05-850 Bronisze mazowieckie
e-mail
www
telefon