Mieszkając w domu, gdzie stosuje się klasyczne palenie w piecach przy wykorzystaniu węgla, bardzo ważne są regularne wizyty specjalisty do spraw kominiarskich, który jest w stanie stwierdzić pełną sprawność przewodu wentylacyjnego komina. Firma Marty Skorupińskiej oferuje również montaż całych wkładów i ich czyszczenie.

Jakie prace przeprowadzane są przez firmę kominiarską?

W celu utrzymania całkowitej sprawności całego systemu kominiarskiego i wentylacji należy regularnie przeprowadzać przeglądy, które oferowane są na przykład przez firmę Marty Skorupińskiej. Specjaliści świadczą usługi nie tylko sprawdzenia przewodu, ale także jego czyszczenia i udrażniania.

Bardzo ważne jest także skontrolowanie czy jest on szczelny i nadaje się do dalszego użytkowania. Tynkowanie odśrodkowe, czyli tak zwane szlamowanie komina pozwala na przeprowadzenie renowacji starego i zużytego przewodu bez większej ingerencji w ściany budynku.

Dlaczego tak ważne są systematyczne przeglądy kominiarskie?

Niestety należy liczyć się z tym, że będąc właścicielem budynku, trzeba pamiętać o regularnych przeglądach kominiarskich. Ich brak może spowodować wysokie zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich mieszkańców. W nieczyszczonym przewodzie zbiera się smoła, która cały czas paruje i może doprowadzić do pożaru, a zatkanie całego systemu nawet do wybuchu gazu.

Po przeprowadzeniu usług kominiarskich właściciel dostaje dokument potwierdzający zastosowane zabiegi. Jeśli nie dojdzie do przeglądu, należy liczyć się z otrzymaniem mandatu.