Stylowe meble dodają wnętrzom charakteru. Coraz większą uwagę przykładamy też do ich funkcjonalności. Estetyczne wykonanie to jedno, ale dostosowanie mebli do indywidualnych potrzeb mieszkańców jest bardzo istotne. Gotowe wyposażenie dostępne w sklepach nie zawsze całościowo spełnia nasze oczekiwania. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest znalezienie utalentowanego stolarza, który stworzy dla nas meble w oparciu o konkretne wytyczne. Dlaczego jeszcze warto to zrobić?

Idealne dopasowanie do dostępnej powierzchni

Gotowe zestawy mebli, które są dostępne w sklepach, w większości wyglądają bardzo podobnie. Możemy wybierać spośród mebli utrzymanych w stylu klasycznym czy nowoczesnym. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także meble stylizowane. Jednak wyposażenie wnętrz, które produkowane jest w zasadzie w ilościach hurtowych, nijak ma się do wysokiej jakości. Meble ze sklepu wykonane są zazwyczaj z gorszych materiałów niż te, które zamówimy u zdolnego stolarza. Przez to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest znacznie mniejsza, co skutkuje krótszą żywotnością. Meble wykonane z litego drewna wyglądają luksusowo i do tego są trwalsze. O meblach na wymiar warto pomyśleć w szczególności przy aranżacji kuchni i łazienki. Często powierzchnia tych pomieszczeń jest niewielka i trudna do zagospodarowania. Profesjonalny stolarz potrafi jednak maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Meble kuchenne na zamówienie będą idealnie dopasowane do warunków pomieszczenia. Charakteryzuje je także większa funkcjonalność, ponieważ możliwe jest zastosowanie rozwiązań, których nie spotkamy w sieciówkowych zestawach. Podobnie jest z meblami do łazienki. Powinny być  łatwe do utrzymania w czystości i odporne na wilgoć. Wybierając sprawdzonego producenta, mamy gwarancję, że meble posłużą nam długie lata. Jednym z najbardziej polecanych zakładów stolarskich jest firma MLD. Zdobyła uznanie wielu klientów, głównie ze względu na wysoką jakość swoich produktów oraz ich bardzo staranne wykonanie. Oprócz przepięknych mebli, przedsiębiorstwo zajmuje się także tworzeniem drewnianych schodów. Firma jest również podwykonawcą dla wielu firm tapicerskich. Współpraca polega na tworzeniu stelaży do sof, które są wykorzystywane przez wiodących producentów zestawów wypoczynkowych. Stelaże te charakteryzują się dużą trwałością oraz stanowią solidne rusztowanie dla mebli tapicerskich. MLD to połączenie tradycji z nowoczesnością.

Oryginalne projekty

Chcąc stworzyć naprawdę unikatowe wnętrze, musimy zrobić coś więcej niż tylko przejrzeć katalog najbardziej popularnej sieciówki meblowej. Naprawdę piękne i oryginalne meble wychodzą spod ręki utalentowanego rzemieślnika. Stylowych komód, rzeźbionych łóżek czy solidnych dębowych stołów nie spotkamy w pierwszym lepszym sklepie. Decydując się na wykonanie mebli na indywidualne życzenie, mamy pewność, że wyposażenie naszego mieszkania będzie jedyne w swoim rodzaju. Dodatkowo możemy pokusić się o realizację nietypowych projektów, które oddadzą nasz styl i niestandardowe podejście do aranżacji wnętrz.