Futryny nakładane zwane też ościeżnicami renowacyjnymi to produkty stosunkowo nowe na polskim rynku. Dzięki nim możliwe jest ukrycie uszkodzonych lub nieestetycznych futryn, bez konieczności przeprowadzania uciążliwego dla mieszkańców remontu. Futryny nakładane można dokupić do dowolnych drzwi, które zechcemy zamontować w mieszkaniu. W jaki sposób przebiega ich montaż?

Czym są futryny nakładane?

Odpowiednio zamontowane ościeżnice nakładane wyglądają niemalże identycznie jak ościeżnice regulowane. Można je stosować przy drzwiach rozwieralnych, przesuwnych oraz łamanych. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się nakładki przeznaczone do otworów i skrzydeł o szerokości 80 cm. Futryny nakładane mają postać obudowy, którą nakłada się na istniejące już futryny. Firma Empiria oferuje bezkurzową wymianę drzwi i futryn - czysty montaż. Nie trzeba w tym celu skuwać ścian, co wiąże się zwykle z dużym bałaganem i wielogodzinnym sprzątaniem. Ogromną zaletą ościeżnic nakładanych jest szeroki wybór kolorów. Ułatwia to dopasowanie futryny do aranżacji każdego wnętrza. Futryny nakładane są niezastąpione, jeśli nie chcemy usuwać starej ościeżnicy lub wręcz nie mamy możliwości, by to zrobić.

 Co warto wiedzieć o futrynach nakładanych?

Jedną z ważniejszych informacji na temat futryn nakładanych jest to, że po ich zamontowaniu zmniejsza się światło przejścia istniejącej ościeżnicy jedynie o 30mm!  Przed podjęciem decyzji o zakupie ościeżnic nakładanych warto więc dokładnie wymierzyć wejście i zastanowić się, czy pomniejszenie otworu nie będzie stanowiło dla nas większej przeszkody. Trzeba też powiedzieć, że cena futryn nakładanych nie różni się specjalnie od ceny ościeżnic regulowanych. W swojej ofercie mają je jedynie wybrani producenci. Bardzo często wraz z zakupem tego typu wyrobów, oferują oni fachowy montaż. Warto też zaznaczyć, że futryny nakładane można wymienić bez konieczności zakupu nowego skrzydła.