Kwitnący wiosną sad do przepiękny widok, który na długo zapisze się w naszej pamięci. Oprócz niezwykłych walorów estetycznych, może on nam zaproponować o wiele więcej. O tym jak dobrze wykorzystać moc drzew owocowych doskonale wie pani Anna Szlączka, która jest właścicielką firmy Owoce Lutyni. Jej oryginalne przetwory znane są w całym województwie dolnośląskim.

Przepyszne soki, owoce i ich przetwory

Owoce Lutyni to marka sama w sobie. Swoją renomę zawdzięcza prostym, w pełni naturalnym recepturom. Firma słynie z soków z pierwszego tłoczenia, które zachwycają podniebienia nawet najbardziej wymagających klientów. Prawdziwą gratkę dla smakoszy stanowi 100% sok jabłkowy, stworzony z wyselekcjonowanych owoców. Pani Anna stworzyła wiele jego wersji, wykorzystując w tym celu inne dary natury takie jak wiśnie, pigwę, miętę czy porzeczki. Klienci wprost przepadają za oferowanymi przez Owoce Lutyni przetworami. Domowej roboty dżemy i konfitury idealnie sprawdzą się w każdej kuchni. Ich właściwości prozdrowotne z pewnością docenimy także w mroźne, zimowe wieczory. Dużym zainteresowaniem cieszą się manufakturowe, niskoprocentowe octy. W ofercie firmy znajdziemy ocet jabłkowy oraz ocet z kwiatów czarnego bzu. Przedsiębiorstwo zajmuje się również sprzedażą brzoskwiń, gruszek, wiśni i śliwek – wprost z własnego sadu. W ciągu całego roku możliwe jest nabycie przepysznych jabłek najróżniejszych odmian takich jak np. szampion, papierówka czy Eliza. Do ich uprawy używa się naturalnych metod, czemu zawdzięczają swój wyjątkowy smak. Sadownictwo to dla pani Anny pasja, którą zamyka w produkowanych przez siebie wyrobach.

Wypieki na zamówienie

Choć firma specjalizuje się w przetwórstwie owocowym, to nie jedyny profil jej działalności.  Pani Anna oferuje także wypieki na specjalne zamówienie swoich klientów. Produkowane przez nią chleby, doceniane są przez każdego, kto ma okazje ich spróbować. Szczególnie lubiany przez gości jest chleb orkiszowy. Dla wielbicieli słodkości również znajdzie się coś pysznego. Chałka w towarzystwie domowego dżemu zadowoli największego łasucha.

Imprezy organizowane w sadzie

Sad to także doskonałe miejsce do spotkań i ciekawej rozrywki. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty kulinarne, podczas których można nauczyć się np. smacznego przygotowania pstrąga. Oferta dopasowana jest również do potrzeb najmłodszych. Urodziny w sadzie to oryginalny pomysł na świętowanie ich w gronie rodziny i przyjaciół. Plenerowe zabawy z animatorem na długo pozostaną w pamięci dzieci i gwarantują przyjemnie spędzony czas. W sadzie możliwe jest zorganizowanie praktycznie każdej imprezy okolicznościowej. To oryginalny przepis na świetną atmosferę w niecodziennych okolicznościach przyrody. Dużym zainteresowaniem mieszkańców Lutyni ciszą się "Święta Sadu". Podczas spotkań tego typu możliwe jest kupienie unikalnych produktów spożywczych oraz rękodzieła.  Dla najmłodszych prowadzone są zajęcia plastyczne, a dorośli mogą doskonalić swoją umiejętność gotowania pod okiem doświadczonych kucharzy lub gospodyń z koła wiejskiego. Pani Anna prowadzi także zajęcia dla dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych. W czasie ich trwania najmłodsi zgłębiają wiedzę na temat przyrody. Mogą także rozwijać swój talent plastyczny i kulinarny.