Wybór odpowiedniej ramy do obrazu nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się z początku wydawać. Jednakże trzymanie się kilku podstawowych zasad powinno nam pomóc w pomyślnym doborze. Szeroki wybór opraw do obrazów znajdziesz w Galerii Malarstwa AB Produkt Art, znajdującej się w Gdańsku. Poznaj zatem reguły, które pomogą Ci wybrać idealny produkt!

Rama do obrazu i nie tylko…

Zacznijmy od tego, że oprawić można nie tylko obraz, ale też każdą inną formę wyrazu artystycznego. Może to być plakat, piękna fotografia, grafika warsztatowa lub ułożone puzzle. Istotne znaczenie w wyborze oprawy ma to, co oprawiamy, jak również jaką technikę wybrał artysta do stworzenia dzieła (na przykład w przypadku obrazu – czy jest to malunek wykonany akwarelami, farbami olejnymi, czy pastelami itp.).

Ponadto należy pamiętać, że oprawę do obrazu wybieramy zarówno pod kątem malunku, jak i pod kątem pomieszczenia, w którym ma on zawisnąć.

Jakie są jeszcze zasady doboru oprawy? Po pierwsze rama nie powinna przytłaczać tego, co dzieje się na obrazie. Po drugie – kolor. Odpowiedni, może wydobyć z malunku jego najlepsze cechy (na przykład dana barwa ramy może wyostrzyć lub rozmyć kontury, podkreślić chłodną lub ciepłą tonację malowidła). Jeżeli dysponujemy czarną grafiką na białym tle, to czarna rama jeszcze bardziej uwydatni rysunek. Jeżeli mamy białe malowidło na czarnym tle – można postawić na białe obramowanie.

Tło obrazu wyklucza kolor ramy. To znaczy, że jak tło jest czerwone, czerwona rama zdecydowanie nie będzie korzystna – musimy poszukać innej, pasującej barwy.

Wybierz idealne oprawy do swoich obrazów z Galerią Malarstwa AB Produkt Art.

Jeżeli nie jesteś przekonany co do wyboru idealnej ramy dla Twoich obrazów – skonsultuj się z pracownikami wspomnianej galerii. Eksperci, którzy mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie oprawiania obrazów, podpowiedzą jakie ramy uwydatnią zalety obrazu, podkreślając jego tonację kolorystyczną lub inne zalety.

Jeżeli zatem chcesz wzbogacić asortyment swojego sklepu z obrazami, malowidłami, grafikami, czy innymi formami artystycznego przekazu, skonsultuj się z pracownikami AB Produkt Art i dobierz najlepsze warianty ram, dla Twoich produktów. Galeria oferuje oprawy z różnych materiałów – zarówno drewniane, jak i aluminiowe oraz wykonane z tworzywa sztucznego. Ramy dostępne są w kilkudziesięciu wariantach rozmiarowych, do tego mogą być bogato zdobione w klasycznym stylu, bądź też minimalistyczne – idealne dla nowoczesnych twórców.