Jeszcze niedawno basen w ogrodzie kojarzył się z luksusem, na który mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Choć jego budowa wciąż stanowi duży wydatek, coraz więcej osób się na to decyduje. Własny basen kąpielowy to przede wszystkim źródło relaksu i rozrywki. Wymaga jednak odpowiedniej konserwacji, aby mógł nam służyć bezproblemowo przez długi czas. Istotną rolę odgrywają m.in. przykrycia basenowe, których produkcją zajmuje się firma Coverpool.

Dlaczego przykrycie basenowe jest tak ważne?

Gdy basen jest odkryty, dostają się do niego różne zanieczyszczenia – chociażby liście i gałęzie spadające z drzew. Co więcej, pozostawienie go nieprzykrytym może skutkować przypadkowym wpadnięciem do wody – szczególnie wieczorami, gdy jest ciemno, a granicę między stabilną powierzchnią a wodą trudno zauważyć. Dzięki przykryciu basenowemu jesteśmy w stanie utrzymać czystość wody oraz zapewnić korzystającym bezpieczeństwo. Zwalnia nas to także z konieczności codziennego wypompowywania wody oraz sprzątania zbiornika. Oczywiście basen należy czyścić regularnie, jednak przykrycie pozwala na przesunięcie tej czynności w czasie, bez ryzyka utraty przyjemności z pływania w związku z zanieczyszczeniami.

Jakie są rodzaje przykryć basenowych?

Przede wszystkim należy wyróżnić lamele, czyli rolety basenowe zbudowane z listew. Zazwyczaj są wykonane z profili PCV. Posiadają właściwości izolacyjne i termiczne, więc nie ma obaw, że po odsłonięciu woda będzie zbyt zimna, aby się kąpać. Rolety mogą być nawodne lub podwodne. Choć oba typy kryją taflę, różnią się sposobem montażu. Te znajdujące się nad powierzchnią wody umieszczane są na brzegu w specjalnej rurze i napędzane silnikiem rurowym IP55. Natomiast wersja podwodna może być zamontowana w różnych częściach basenu, takich jak oddzielona od głównej części przegroda, nisza basenowa czy miejsce pod powierzchnią wody. Każdy opisany rodzaj znajdziemy w ofercie firmy Coverpool.

Co oferuje firma Coverpool?

Opisywane przedsiębiorstwo to lider w branży przykryć i okryć basenowych z wieloletnim doświadczeniem. W dużej mierze zajmuje się wykonywaniem wyżej wymienionych produktów na zamówienie. W asortymencie możemy znaleźć przykrycia, lamele i rolety basenowe – zarówno nawodne, jak i podwodne. Wszystkie produkty firmy Coverpool z Przysieki posiadają odpowiednie atesty. Setki klientów zaufały profesjonalistom, ponieważ dowiedli, jak ważne dla nich jest bezpieczeństwo i jakość wykonania.  Co więcej, specjaliści z przedsiębiorstwa Coverpool nie tylko produkują i sprzedają przykrycia basenowe, ale także zajmują się ich montażem i serwisowaniem.