Jaka jest różnica między chemią profesjonalną a gospodarczą?

2019-09-13
chemia gospodarcza

Zastanawiasz się, jakie są różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą? Zdarzyło Ci się, że chciałeś sięgnąć po przemysłowe środki do utrzymania czystości, pomimo że używałbyś ich tylko w domu? A może masz firmę sprzątającą i szukasz odpowiednich preparatów do biur? Podpowiadamy!


Jaką wybrać chemię do czyszczenia?


Sprzątanie bez odpowiednich środków czystości to katorga. Jeśli choć raz miałeś taką sytuację, z pewnością chcesz jej uniknąć w przyszłości. Zastanawiasz się, jak to się dzieje, że jeden produkt działa fantastycznie, a drugi ledwo radzi sobie z podstawowymi zabrudzeniami? Albo jeden produkt polecany jest do użytku domowego, a drugi do czyszczenia szkół i sklepów? Sekret tkwi w składzie.

Chcąc sprzątać powierzchnie, w których każdego dnia przebywa dziesiątki, setki, a nawet tysiące osób, potrzebujesz mocnego środka usuwającego i dezynfekującego nie tylko zabrudzenia, ale również bakterie. W domu nie ma takiej potrzeby, w zupełności wystarczy chemia gospodarcza, która została stworzona z myślą o mniejszych powierzchniach, w których regularnie przebywa kilka spokrewnionych ze sobą osób.


Chemia profesjonalna a gospodarcza


Pierwszą podstawową różnicą między środkami czyszczącymi do domu a przestrzeni publicznych jest stężenie. Jak tłumaczy specjalista z firmy Dolphin, chemia profesjonalna jest bardzo silnym koncentratem, który należy rozcieńczyć zgodnie z instrukcją producenta i rodzajem zabrudzeń, podczas gdy produkty do użytku domowego nie pozwalają na dostosowanie stężenia, ponieważ jest zbyt małe.


Drugą istotną różnicą są substancje czynne użyte w obu rodzajach produktów. W przypadku środków do utrzymania czystości w firmach w składzie znajdziesz formułę, która usuwa brud znacznie szybciej, co pozwala skrócić czas sprzątania, zapewniając bardzo dobry efekt.


Oprócz tego chemia profesjonalna zawiera również składniki ochronne, antystatyczne i dezynfekujące. Do najpopularniejszych substancji należą polimery i nanocząsteczki krzemu, które wypełniają mikrorysy, delikatnie modyfikują powierzchnię, zapobiegając przed wnikaniem i osadzaniem się brudu.

Warto również wspomnieć o specjalizacjach produktów profesjonalnych, które umożliwiają efektywne umycie konkretnej rzeczy. Ma na to wpływ między innymi pH środków czyszczących zabrudzenia, które w przeciwieństwie do chemii gospodarczej, może mieć skrajną wartość.


Oczywiście, w razie mocnych zabrudzeń, możemy używać w domu produktów profesjonalnych. Jednak należy pamiętać, aby robić to z rozwagą i dbać o swoje bezpieczeństwo. Niestety, warto wziąć także pod uwagę, że środki czyszczące do firm są sprzedawane w dużych opakowaniach i należy je mocno rozcieńczać, więc zakup takiego produktu do sporadycznego użytku domowego może być zbyt drogi.

Opracowanie artykułu:

Dolphin sp. z o.o. Chemia przemysłowa

ul. Karola Miarki 41-400 Mysłowice śląskie
e-mail
www