Jakie drzwi wybrać do mieszkania?

Materiał partnera
2019-05-31

Drzwi wejściowe do mieszkania mają pełnić określone funkcje. W pierwszej kolejności mają one chronić mieszkańców przed nieproszonymi gośćmi. Często domownikom przeszkadzają także różnego rodzaju hałasy dochodzące z klatki schodowej. Nie ma w tym nic dziwnego, tym bardziej w blokach w starym budownictwie, gdzie ilość mieszkań na jednym piętrze jest naprawdę duża.

Drzwi wejściowe do mieszkania

Wybór drzwi wejściowych nie jest prosty. Wybór jest naprawdę duży. Zależą one od materiału z którego zostały one wykonane, rożnych funkcji dodatkowych które spełniają, stylu wykonania itd. Pierwsze pod lupę należy wziąć klasyczne drzwi drewniane. Przede wszystkim charakteryzują się one w większości wypadków ponadprzeciętnym wyglądem. Drzwi drewniane mogą być ładnie wykończone, rzeźbione, czy ozdabiane różnymi wzorami. Najczęściej wykorzystywanym materiałem na drzwi w Polsce jest dąb oraz buk. Surowiec, jakim jest drewno, jest dość drogi, a wykonawstwo jeszcze droższe. Jednakże drzwi z tego materiału, poza walorami wizualnymi, są bardzo twarde i wytrzymałe. Odpowiednio wykonane, będą pasować one zarówno do mieszkania w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Dodatkowo drzwi tego typu są dobrym izolatorem akustycznym oraz termicznym, co w przypadku życia w budynku wielorodzinnym, jest dość istotne. Minusem jest (jak już wcześniej zostało wspomniane) cena. Drzwi tego typu bez wątpienia będą droższe od innych. Większą ich wadą jest jednak niewielki wybór produktów antywłamaniowych. Najczęściej są one robione ze stali. Drzwi nie tylko drewniane, można kupić w sklepie Gomar. Jest to firma z Brzozowa, która oferuje zarówno nowe, jak i używane drzwi oraz okna.

Drzwi drewnopochodne i stalowe

Jest to najczęściej wybierany rodzaj drzwi. Bez wątpienia są one przystępne cenowo, co z pewnością ma wpływ na częsty ich wybór, przez Polaków, mieszkających w blokach. Wykonane są one z materiałów, które potrafią naprawdę skutecznie imitować naturalny kolor różnych rodzajów drewna. Dodatkowym ich plusem jest także poziom izolacji termicznej i akustycznej. Dodając ich wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, można przestać się dziwić, dlaczego są one najczęściej wybieranym typem drzwi w Polsce. Niestety, tak jak w przypadku drzwi drewnianych, tak i tutaj. Największym minusem jest niewielka dostępność antywłamaniowej wersji drzwi tego typu. Te najczęściej występują w wersji stalowej, które są jednocześnie odporne na działanie wilgoci, zmiennych temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Nie wymagają one także regularnej konserwacji, a poziom izolacji akustycznej i termicznej jest na wystarczającym poziomie.

Opracowanie artykułu:

P.P.H.U. "Gomar V" Marek Szewczuk

ul. Legionistów 1, 36-200 Brzozów podkarpackie
e-mail
www