Jakie meble wybrać do łazienki?

Materiał partnera
2019-06-11
łazienka

Łazienka coraz częściej przypomina nasze prywatne, domowe SPA. Pragniemy ,by była nie tylko użyteczna, ale też zaaranżowana w interesujący sposób. O ile wybór sprzętów łazienkowych nie stanowi dla nas większego problemu, to zakup mebli może przysporzyć trosk.  Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jakie będą najlepsze?

Szeroka oferta sklepów meblowych

Meble łazienkowe coraz bardziej upodabniają się do mebli salonowych. Występują w różnorodnej kolorystyce i posiadają wiele wykończeń do wyboru. Projektanci prześcigają się w wymyślaniu rozwiązań, które sprawiają, że meble są nie tylko estetyczne, ale też użyteczne.  Kupując meble do łazienki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały one wykonane. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje wysoka wilgotność, dlatego też wszystkie sprzęty, które zostaną w niej umieszczone, powinny być odporne na zawilgocenie. Meble, które nie zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem pary wodnej, nie będą służyły nam długo. W niedługim czasie blaty zaczną puchnąć, a krawędzie- rozwarstwiać się. Wybierając się do salonu meblowego, dobrze jest postawić na sprawdzonych producentów, których produkty cieszą się uznaniem klientów. Nie kierujmy się też najniższą ofertą cenową, ponieważ często oznacza ona kiepską jakość materiałów i wykonania.

Meble na zamówienie, czyli recepta na większe bolączki

Chcąc zaaranżować łazienkę w oryginalny sposób, warto skorzystać z usług doświadczonego stolarza. Pozwoli nam to nie tylko dopasować projekt do naszych oczekiwań, ale też zyskamy meble skrojone na miarę naszej łazienki. Toaleta- zwłaszcza w blokach mieszkalnych- często jest mała, niewymiarowa i trudna do zagospodarowania. Decydując się na meble na zamówienie, zyskujemy pewność, że dostępna przestrzeń zostanie odpowiednio wykorzystana. Jak informuje pan Zdzisław Puciński – właściciel polecanego Zakładu Usług Stolarskich w Lasecznie- meble od stolarza cechują się także dłuższą żywotnością. Do ich produkcji używa się wysokiej jakości drewna, a samo wykonanie jest bardzo staranne i precyzyjne. Meble na indywidualne zamówienie to nie masowo produkowane wyposażenie wnętrz, które można spotkać w większości salonów meblowych. Mają duszę i świetnie spełniają swoje zadanie.

Meble dopasowane do naszych potrzeb

Kupując meble do łazienki, warto zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny powinien być produkt, który ma pełnić tylko rolę stylizacyjną, a inny, który będzie służył jako miejsce do przechowywania kosmetyków, czystych ręczników czy chemii gospodarczej. W małych łazienkach świetnie sprawdzą się meble z lustrami, które optycznie powiększą nieduże pomieszczenie.

Opracowanie artykułu: