Jakie narzędzia powinny znaleźć się w każdym domu?

Materiał partnera
2019-08-22

W każdym domu zdarzają się proste usterki, do naprawy których potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Czasami sprawa jest tak błaha, że proszenie fachowca o pomoc, zwyczajnie mija się z celem. Nawet, jeśli na co dzień nie zajmujemy się naprawą domowych sprzętów czy instalacji, dobrze jest mieć pod ręką swojego rodzaju niezbędnik majsterkowicza. Jakie narzędzia wchodzą w jego skład?

Podstawowy zestaw narzędzi do domu

Podstawowy, domowy zestaw narzędzi niemal zawsze prezentuje się podobnie. Umiejętności manualne i techniczne domowników nie mają tu większego znaczenia, gdyż narzędzia te są poręczne i bardzo łatwe w użytkowaniu. Nawet osoba, która nie posiada żadnego doświadczenia, z pewnością poradzi sobie z ich obsługą. Do wielu prac naprawczych i domowych przyda się młotek. Najlepiej zaopatrzyć się w niewielki model o wadze 200 g. Dobrze jest wybrać taki, którego trzonek pewnie leży w dłoni i posiada ogumienie. Trzonek powinien być na stałe przymocowany do obucha, dzięki temu mamy gwarancję, że narzędzie będzie dobrze nam służyć przez długie lata. Do mierzenia mebli lub wybranych powierzchni, warto zaopatrzyć się w metrówkę. Produkt o długości 5 metrów będzie wystarczający do domowego użytku. Każdy majsterkowicz powinien posiadać też komplet śrubokrętów. W dobrze zaopatrzonych sklepach z narzędziami, takich jak Electrotools , znajdziemy gotowe zestawy, które idealnie wpiszą się w potrzeby domu czy mieszkania. Ich zróżnicowane rozmiary pozwolą na przeprowadzenie prac o różnym charakterze. Do kolejnych niezbędnych narzędzi można zaliczyć klucze. Warto zakupić ich kilka rodzajów. Z pewnością przyda nam się klucz plaski, nasadowy, oczkowy i nastawny. Za pomocą kombinerek możemy wykonać w domu wiele prac naprawczych i nie tylko. Wybierzmy taki model, który posiada izolację ochronną, która zabezpieczy nas przed napięciem elektrycznym. Ponadto w domowej skrzynce z narzędziami muszą znaleźć się gwoździe, śrubki i różnego typu kołki rozporowe.

Narzędzia elektroniczne

W domu nie powinno zabraknąć także nieco bardziej zaawansowanych sprzętów. Ciężko wyobrazić sobie nawet niewielki remont bez użycia wiertarki. Najlepiej zdecydować się na zakup wiertarki udarowej, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli wywiercić otwory w ścianach. Warto zdecydować się na sprzęt od renomowanych producentów, takich jak Bosch, Makita czy Stila.  Z kolei skręcania mebli przyda się wkrętarka, którą można wykorzystać też na wiele innych sposobów. Do domowego użytku wystarczy model zasilany na baterię akumulatorową.

Opracowanie artykułu:

Peda Daniel Elektrotools

ul. Chopina 2, 99-300 Kutno łódzkie
e-mail
www