Okna to nieodłączny element każdego domu lub mieszkania. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, które różnią się m.in. rozmiarem, materiałem budulcowym, rodzajem mechanizmu, a także parametrami izolacyjnymi. Najczęściej wybieranymi są okna drewniane oraz wykonane z tworzywa PCV, a każdy z tych wariantów dostępny jest w ofercie firmy Rol-Bud Hurtownia Budowlana. Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy oknami drewnianymi i wykonanymi z tworzywa sztucznego oraz jaki wybór będzie korzystniejszy. Zapraszamy do lektury!

Czym charakteryzują się okna drewniane dostępne w ofercie Rol-Bud Hurtownia Budowlana?

Choć dawne okna drewniane kojarzą się z nieszczelnością i kiepskim dopasowaniem, to nie mają one zbyt wiele wspólnego z ich dzisiejszymi odpowiednikami. Aktualnie okna drewniane oferowane m.in. przez firmę Rol-Bud Hurtownia Budowlana to produkty określane mianem klasy premium, które nie tylko gwarantują szczelność i świetną izolację, ale także posiadają jedyne w swoim rodzaju walory estetyczne nadające wnętrzu przytulności i niepowtarzalnego charakteru. Okna drewniane są solidne i trwałe oraz nie ulegają odkształceniom w wysokich temperaturach, jednak ich wadą jest stosunkowo duża wrażliwość na działanie wilgoci w porównaniu z oknami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Przedstawiciel firmy dodaje:

Okna drewniane to produkty wysokiej klasy, które dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi świetnie dopasowują się do wystroju wnętrza i stanowią niepowtarzalną ozdobę. Są one bardzo często wybierane przez osoby, które cenią sobie elegancję i nietuzinkowe wykończenie.

Okna drewniane wykonane są z wytrzymałego materiału, który jednak ze względu na swoją specyfikę wymaga okresowej impregnacji i jest podatny na działanie wilgoci. Ramy wykonane z drewna, w przypadku zewnętrznych uszkodzeń można bezproblemowo odnowić, dzięki czemu nawet po wieloletnim użytkowaniu mogą wyglądać jak nowe. Ze względu na wykonanie z naturalnych materiałów, okna drewniane charakteryzują się wyższą ceną niż okna plastikowe.

Jakie cechy mają okna plastikowe?

Okna wykonane z tworzywa PCV dostępne w ofercie firmy Rol-Bud Hurtownia Budowlana to szczelne i dobrze izolujące produkty, które są całkowicie odporne na działanie wilgoci, dzięki czemu nie wymagają ze strony użytkownika żadnych działań z wyjątkiem okresowego usuwania zabrudzeń. Firma oferuje je w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowują się do wnętrz o różnym charakterze i nie ograniczają możliwości projektowych. Okna wykonane z tworzywa PCV nie mogą zostać poddane odnowieniu, jednak ich trwałość minimalizuje powstawanie jakichkolwiek uszkodzeń. Najczęściej wybieranymi wariantami okien plastikowych są modele imitujące drewno, które jednak nie oddają w pełni elegancji swoich naturalnych odpowiedników.

Firma Rol-Bud Hurtownia Budowlana, z siedzibą w Jeleniej Górze, oferuje swoim klientom nie tylko różne rodzaje okien, ale także duży wybór materiałów budowlanych, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz akcesoriów niezbędnych podczas wykonywania prac wykończeniowych. Przedsiębiorstwo gwarantuje najwyższą jakość dystrybuowanych produktów, profesjonalne doradztwo oraz atrakcyjne ceny.