Drewno jest naturalnym surowcem, który zachwyca swoim pięknem od stuleci. Wykorzystywane jest wszechstronnie w wielu branżach. Drewniane elementy wyposażenia domu i mieszkania sprawiają, że wnętrze nabiera klasy i zyskuje przytulny charakter. Drewniane schody wciąż cieszą się największą popularnością wśród klientów, mimo innych rozwiązań. Jakie są ich największe zalety?

Drewniane schody pasują do każdego wnętrza

Niezależnie od tego, czy planujemy zaaranżować wnętrze w klasycznym czy też nowoczesnym stylu, możemy mieć pewność, że schody z drewna będą pasować w każdej sytuacji. Są ponadczasowe i podkreślą charakter każdego pomieszczenia.  Drewno w rękach utalentowanego stolarza, stanowi bardzo wdzięczny materiał. Jest łatwe w obróbce, co pozwala na stworzenie unikalnych form. Z łatwością można zmienić jego naturalną barwę na dowolną, co stwarza wiele możliwości stylizacyjnych. Wygląd wewnętrznych schodów drewnianych można modyfikować w różny sposób poprzez zastosowanie efektów takich jak postarzanie czy nadanie im połysku. Dzięki czemu raz wykonane, mogą mieć różne oblicza. Doświadczony stolarz wykona dla nas wszystkie typy schodów- od prostych i giętych po spiralne. Jak twierdzi pan Zdzisław Puciński- właściciel Zakładu Usług Stolarskich- prawdziwą ozdobą drewnianych schodów jest balustrada. Można ją wykonać z bardziej dekoracyjnych elementów lub postawić na prostotę. W przeciwieństwie do metalu czy kamienia, drewno jest przyjemne w dotyku i nie ziębi.

Solidność i bezpieczeństwo

Wewnętrzne schody drewniane charakteryzują się trwałością. Solidnie zrealizowany projekt będzie nam dobrze służył przez długie lata. Warto podkreślić, że schody z drewna cechuje też duże bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Stopnie można wyprofilować w dowolny sposób, dzięki czemu nawet strome i wąskie schody będą dla mieszkańców komfortowe.  Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, stolarz stworzy schody, które będą funkcjonalne i estetyczne. Kompromis ten nie zawsze jest możliwy przy korzystaniu z innych materiałów.

Jak pielęgnować schody z drewna?

Aby drewniane schody jak najdłużej cieszyły nas swoim nienagannym wyglądem, musimy w odpowiedni sposób je pielęgnować. Nie wystarczy wyczyścić je tylko od święta, warto przeprowadzać systematyczną konserwację.  Do czyszczenia drewna nie wolno używać silnych detergentów oraz dużej ilości wody. Może to naruszyć strukturę lakieru i sprawić, że schody staną się matowe i nieestetyczne. Drewniane schody należy regularnie przetrzeć wilgotną szmatką oraz pielęgnować przy pomocy specjalistycznych preparatów do lakierowanego drewna.