Urządzając mieszkanie, często decydujemy się na te najprostsze rozwiązania i kupujemy gotowe meble bezpośrednio ze sklepu. Korzystniejsze może jednak okazać się zlecenie wykonania mebli na wymiar. Dlatego przed podjęciem decyzji dotyczącej wyposażenia mieszkania warto przeanalizować plusy i minusy takiej możliwości. Będziemy wówczas pewni, która opcja bardziej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Korzyści płynące z zamawiania mebli na dedykowanych

Meble na wymiar posiadają mnóstwo zalet. Jedną z korzyści jest możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Dzięki dopasowaniu umeblowania do układu i wymiarów mieszkania nie musimy rezygnować wymarzonych szaf, tylko dlatego, że nie mieszczą się tam, gdzie chcielibyśmy je postawić. Meble dedykowane konkretnemu pomieszczeniu mogą sprawić, że stanie się ono funkcjonalne nawet jeśli jest bardzo niewymiarowe i nieustawne. Pozwolą także na zabudowanie takich urządzeń jak między innymi lodówka czy zmywarka, jeśli nie chcemy, by rzucały się one w oczy.

Możliwość personalizacji produkowanego wyposażenia pozwala nam wpłynąć na jego funkcjonalność, wygląd i trwałość, która wynika z odpowiednio dobranych materiałów. Możemy dopasować meble do reszty wystroju, decydując o kolorze frontów lub rodzaju uchwytów, a także ustalić jaka ilość szuflad będzie nam potrzebna lub na jakiej wysokości półki przydadzą nam się najbardziej. Profesjonalne przedsiębiorstwa, zajmujące się produkcją mebli na wymiar tak jak firma Dobmar 2 z województwa śląskiego zaproponują najbardziej praktyczne rozwiązania i dostosują je do naszych potrzeb. Dzięki wygodnym systemom będziemy mogli cieszyć się funkcjonalnością mieszkania, a wymarzony wygląd i charakter mebli sprawi, że przebywanie w domu będzie dla nas przyjemnością. Z kolei ze względu na ich wysoką jakość komfort ten będzie trwał przez lata.

Minusy związane z zamawianiem mebli na wymiar

Minusów jest niewiele, ale na pewno możemy do nich zaliczyć wyższe koszty związane z inwestycją w meble dedykowane. Gotowe zestawy są zazwyczaj tańsze. Należy jednak pamiętać, że choć cena mebli na wymiar jest stosunkowo wysoka, płacimy przede wszystkim za jakość wykonanej usługi i wykorzystanych materiałów. 

Kolejną wadą może okazać się długi czas oczekiwania na realizację projektu. Planując zamówienie mebli personalizowanych, należy pamiętać, że proces ten jest bardzo czasochłonny i wieloetapowy. Ponieważ na ich wyprodukowanie firmy meblowe potrzebują więcej czasu, warto odpowiednio to przemyśleć i zaplanować zamówienie mebli na wymiar z wyprzedzeniem. Nie ma bowiem możliwości, żebyśmy mogli wyposażyć nimi mieszkanie z dnia na dzień.