Usługi CNC zajmują ważne miejsce w ofercie dolnośląskiej firmy Lemal. Co ważne, nie są skierowane wyłącznie do zakładów stolarskich. Mogą korzystać z nich rozmaite przedsiębiorstwa, instytucje oraz osoby prywatne. Jakie wersje obróbki są do dyspozycji klientów? Z jakimi surowcami pracują specjaliści zatrudnieni przez Dariusza Leszczynę? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Płyty meblowe MDF

Firma Lemal, prowadzona przez Dariusza Leszczynę, to renomowany producent frontów meblowych. Poza produkcją własnych elementów, w jego ofercie znajdują się też inne, działania. Do najważniejszych należą usługi wykonywane na nowoczesnym centrum obróbczym CNC. To przede wszystkim frezowanie części mebli wykonanych z płyt MDF. Przed dokładniejszym opisem tego procesu warto zatrzymać się przy wspomnianych surowcach. To płyty pilśniowe powstające ze sprasowanych włókien drzewnych oraz dodatków łączących i utwardzających. Lemal pracuje z frontami dwustronnie laminowanymi o podwyższonej gęstości. Te produkty są przystosowane do głębokiego frezowania. Do tego odznaczają się odpornością na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Precyzyjna obróbka CNC

Siedziba firmy Lemal mieści się w miejscowości Moszyce. Warto wiedzieć, że zakład obsługuje klientów z całego kraju. W jego ofercie usługowej dostępne jest frezowanie frontów MDF według własnych wzorów lub projektów zleceniodawców. Najistotniejsze zalety tej wersji obróbki to:

  • wysoka precyzja skrawania,

  • dokładne odwzorowanie projektu,

  • ograniczenie zużycia materiałów,

  • możliwość wykonania dowolnej ilości elementów.

Trzeba tu nieco rozwinąć kwestię działania centrum obróbczego CNC. Frezowany front jest przytwierdzony do stołu próżniowego z pomocą podciśnienia. Taki sposób mocowania zapewnia wspomnianą już precyzję skrawania bez potrzeby używania dodatkowych uchwytów. Czym jeszcze zajmuje się firma Dariusza Leszczyny?

Obróbka frontów z płyt MDF nie wyczerpuje usługowej części oferty interesującego nas przedsiębiorstwa. Na liście znajduje się jeszcze kilka propozycji. Należy do nich wycinanie otworów o różnej średnicy w płytach oraz blatach. O kolejne zapytaliśmy pracownika firmy Lemal, który powiedział, że:

- Dla naszych klientów komercyjnych i prywatnych wykonujemy cięcie łuków i innych kształtów w elementach meblowych. Zajmujemy się także frezowaniem napisów i rozmaitych wzorów.

Wykonywanie frontów z frezami, krzywiznami czy otworami to nadal nie wszystko. Dolnośląski zakład realizuje też inne prace dopasowane do nietypowych wymagań zleceniodawców. Umożliwiają to nowoczesne i uniwersalne maszyny znajdujące się na jego wyposażeniu.