Kamień naturalny w przestrzeni domowej – kominki

Materiał partnera
2019-07-01
Kominek

Jeśli chodzi o estetyczne wykończenie wnętrz, to coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszy się kamień naturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem granitu oraz marmuru. Swoją ogromną popularność wyroby z kamienia zawdzięczają przede wszystkim wielu bardzo pożądanym przez inwestorów cechom oraz uniwersalności zastosowania. Wyjątkowo pięknie wyglądają wykonane z kamienia kominki. Co warto o nich wiedzieć?

Kamień naturalny – funkcjonalność i estetyka

Wyroby wykonane z kamienia naturalnego przykuwają wzrok przede wszystkim ze względów estetycznych. Odpowiednio obrobiony kamień potrafi być niezwykle zjawiskowy i nadać wnętrzu oryginalnego wyglądu oraz indywidualnego charakteru. Kamień ceniony jest również ze względu na swoje właściwości fizyczne. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o ogromnej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe. Kamień jest również materiałem odpornym na wilgoć, co umożliwia jego montaż w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takich jak kuchnie, łazienki, czy pralnie. Wbrew powszechnie panującej opinii, kamień jest również stosunkowo łatwy w obróbce, co umożliwia nadawanie mu form, których granicę wyznacza jedynie ludzka wyobraźnia.

Wśród wielu rodzajów kamienia, najbardziej doceniane są granit oraz marmur. Ten pierwszy doskonale nadaje się do pomieszczeń o nowoczesnym wystroju, a drugi wyjątkowo ceniony jest przez fanów klasyki. Aby mieć pewność, że produkty z kamienia cechowały się będą troską o każdy detal, trzeba postawić na profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Nor-Kom, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia inwestorom łatwy dostęp do kamiennych blatów, schodów, podłóg i parapetów. Firma produkuje również kamienne obudowy do kominków. Co warto o nich wiedzieć?

Kominki z kamienia naturalnego

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie kominka w pomieszczeniu. To nie tylko szansa na zapewnienie niezwykłego klimatu, przywodzącego na myśl najprzyjemniejsze wspomnienia. To również okazja, aby osiągnąć korzyści czysto praktyczne, wynikające z możliwości rozprowadzenia ciepła. Jeśli chodzi o wygląd kominków, to zdecydowanie najważniejszą funkcję odgrywa tutaj obudowa. Musi ona zostać dostosowana do całościowej koncepcji aranżacji wnętrza, aby wszystko mogło tworzyć niezwykle elegancką i nade wszystko spójną całość.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, najlepsi producenci projektują każdą obudowę kominka osobno. W procesie tym bardzo ważną rolę odgrywa szczegółowo przeprowadzony wywiad z inwestorem, który jasno określa, czego oczekuje. To właśnie obudowa kominka ma największy wpływ na jego styl oraz prezencję. Warto postawić na sprawdzone materiały oraz rzemieślnicze umiejętności najlepszych wykonawców.

Opracowanie artykułu:

Nor-Kom. Kominki, projekty, wykonawstwo

ul. Grunwaldzka 5, 42-605 Tarnowskie Góry śląskie
e-mail
www