Wiele osób uważa, że najważniejszymi elementami wyposażenia łazienki są wszelkiego rodzaju sanitariaty. Oczywiście, nie sposób się z tym nie zgodzić. Warto jednak podkreślić, że poza nimi konieczne jest zastosowanie odpowiednich akcesoriów, które wraz z sanitariatami nadają wnętrzu funkcjonalności i estetycznego wyglądu. Pozwalają one też na bezproblemowy montaż ceramiki. O jakich elementach wyposażenia mowa?

Odpływy i odwodnienia liniowe

Łazienka nie byłaby tak funkcjonalnym i komfortowym pomieszczeniem, gdyby nie można było odprowadzać z niej wygodnie wody. Nie wystarczy zatem zakup estetycznie wykonanych sanitariatów. Bez odpowiednio dobranych akcesoriów byłyby one praktycznie nieprzydatne. Mowa tu między innymi o syfonach, odpływach i odwodnieniach liniowych, które bez problemu usuwają zanieczyszczenia i odprowadzają zużytą wodę czy ścieki do zbiornika poza domem lub do sieci. Czym one właściwie są? To nic innego jak system wodno-kanalizacyjny tzw. syfon osłonięty kratką, pokrywą, przez który przepływa woda z brodzika, umywalki, wanny czy bidetu. Stąd trafia prosto do ścieków. Elementy te zapobiegają zalaniom mieszkania i uniemożliwiają wycieki wody w niewłaściwych miejscach.

Stelaże do ceramiki łazienkowej

Aby łazienka spełniała swoje zadanie, jak należy, konieczny jest też zakup odpowiednio dobranych stelaży do ceramiki. Dzięki nim wnętrze prezentuje się estetycznie i jest ostatecznie przygotowane do użytku. W sklepie Ceramik ze Szczecina znajdziesz między innymi stelaże do toalet składające się:

  • ze stelaża podtynkowego,

  • spłuczki

  • i dopasowanej misy WC z deską najlepiej wolnoopadającą, ale także stelaże do umywalek oraz stelaże pod ceramikę i uchwyty dla osób niepełnosprawnych.

Obecnie najczęściej stosowane są stelaże podtynkowe do zabudowy standardowej lub niskiej. Pozwalają one na funkcjonalne zawieszenie miski WC, bidetu, pisuaru lub umywalki. Dzięki nim sanitariaty można także łatwiej utrzymać w czystości. Konstrukcje te są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ogromną zaletą stelaży do toalet jest to, że zajmują niewiele miejsca. Warto jednak pamiętać, aby przy zakupie konkretnego modelu poprosić o pomoc fachowca. Źle dobrany stelaż do pomieszczenia, może zakłócić funkcjonalność w łazience. Obecnie szeroki wybór akcesoriów sanitarnych może przyprawiać o zawrót głowy. Warto jednak wybierać jedynie te pochodzące od renomowanych firm.