Która kanapa najlepiej pasuje do salonu?

Materiał partnera
2019-07-01
sofa do salonu

Kanapa w salonie pełni wiele różnych funkcji. Siadamy na niej, by obejrzeć telewizję lub wypić popołudniową kawę w gronie najbliższych przyjaciół. Zdarza się, że musimy przenocować na niej niespodziewanego gościa. Powinna być zatem nie tylko wyjątkowo estetyczna, ale tez wygodna. Czym różnią się poszczególne typy i który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu?

Wersalka i tapczan

Wersalka to mebel dwufunkcyjny. Za dnia jest wypoczynkowo-rekreacyjny, natomiast wieczorem pełni funkcje łóżka do spania. Materac dzieli się na dwie części, dlatego jest rozkładana wzdłuż swojej długości. Po złożeniu tworzy wygodne siedzisko wraz z oparciem. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku niewielkich mieszkań i kawalerek, nie tylko do salonów, ale także pokojów młodzieżowych. Wersalki bardzo często są wyposażone w skrzynię na pościel, dzięki czemu nie trzeba trzymać jej w osobnych szafach.

 

W ubiegłym wieku tapczany były obowiązkowym elementem każdego mieszkania. Bardzo szybko się je rozkłada, są wygodne, a po złożeniu wyglądają estetycznie i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Budowa tapczanu jest prosta – drewniana skrzynia pokryta materacem na sprężynach lub siatce. I choć dawne tapczany nie były zbyt ciekawe pod kątem wizualnym, obecnie na rynku znajdziemy nawet najbardziej ekskluzywne ich wersje.

Sofa

 W dzisiejszych czasach najchętniej wybierane są sofy, pełniące dziś funkcje typowo wypoczynkowe. Dobrze jednak wiedzieć, że sofy również mogą służyć jako mebel do spania. W przeciwieństwie do wersalki rozkłada się ją poprzez wysunięcie siedziska do przodu. Ciekawą odmianą sofy jest otomana, która do Polski przywędrowała z Turcji. Zamiast poręczy bocznych i oparć jest wyściełana poduszkami oraz wałkami. Popularnym materiałem na sofy do salonu jest skóra oraz tkaniny skóropodobne.

 

Ceny ekskluzywnej sofy będę nieco wyższe niż w przypadku klasycznych wersalek i tapczanów. Poszukując sofy w korzystnej, warto odwiedzać outlety meblowe, jak na przykład Design Meble Batigo. W ten sposób można zakupić nowe meble od znanych producentów w promocyjnych cenach.

Szezlong

Szezlong to opcja wyłącznie wypoczynkowa, gdyż nie ma możliwości rozłożenia tego typu mebla. Ma on jednak niezwykle zgrabny i luksusowy wygląd, dlatego chętnie sięgają po niego właściciele dużych domów i mieszkań. Konstrukcją przypominają nieco wydłużony po jednej stronie fotel. Odmianą szezlongu jest również rekamiera, która w przeciwieństwie do klasycznej wersji, posiada oparcie po obu stronach. Na rynku znajdziemy dwa typy szezlongów. Pierwszy z nich to meble wyjątkowo ozdobne, wykonane z rzeźbionego drewna i błyszczących tkanin. Drugi natomiast jest wersją prostą i minimalistyczną, sprawdzającą się w stylu industrialnym.

Opracowanie artykułu:

Design Meble Batigo Urszula Mężyńska

ul. Daszyńskiego 56, 43-346 Bielsko-Biała śląskie
e-mail
www