Kwiaciarnia u Ani to przedsiębiorstwo, które powstało z miłości do kwiatów. Zlokalizowane jest w Warszawie przy znanym Cmentarzu Powązkowskim. Kwiaciarnia specjalizuje się we florystyce pogrzebowej, zapewniając swoim klientom profesjonalną i piękną oprawę każdego pochówku. Kwiaty towarzyszą nam przez całe życie- od narodzin do śmierci. Nie ma lepszego sposobu, by pożegnać zmarłego z miłością i szacunkiem. Co jeszcze znajduje się w ofercie firmy?

Florystyka pogrzebowa

Kwiaciarnia u Ani słynie z pięknych wiązanek pogrzebowych. Prawdziwą dumą firmy są wieńce pogrzebowe, które tworzone są zarówno ze sztucznych, jak i żywych kwiatów. Charakteryzuje je bogata forma oraz bardzo precyzyjne wykonanie. Wieńce pogrzebowe mogą mieć dowolny kształt, jednak najczęściej spotyka się te na planie okręgu. Do ich przygotowania wykorzystuje się gałązki drzew iglastych, wybrane przez klienta kwiaty oraz żałobne wstęgi opatrzone stosowną dedykacją. Wiązanki i palmy pogrzebowe to nieco mniejsze kompozycje florystyczne. Są bardziej poręczne i często udekorowane czarną wstążką. Najczęściej tworzy się je z czerwonych róż, kalii, chryzantem i anturium, chociaż wiele zależy od indywidualnych preferencji każdego klienta. Personel kwiaciarni zawsze służy fachową poradą, co znacząco ułatwia wybór. Kwiatowa oprawa pogrzebu to w Polsce tradycja. Pozwala w godny i podniosły sposób podkreślić wagę uroczystości.

Sprzedaż zniczy

W ofercie kwiaciarni znajdziemy szeroki wybór zniczy oraz stroików na groby. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów dzięki czemu na długo zachowują swój atrakcyjny wygląd. Dekoracyjne znicze cechuje bardzo długi czas spalania. Jest to niezwykle ważne, ponieważ bardziej od formy zależy nam właśnie na świetle, które dają. Ma ono symboliczny wymiar. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się stroiki. Bardzo ładnie prezentują się na nagrobkach i są wyrazem naszej pamięci o bliskich, którzy odeszli. W kwiaciarni zakupimy także dorodne kwiaty doniczkowe.

Opieka nad grobami

Kwiaciarnia u Ani świadczy także usługi związane ze sprzątaniem i pielęgnacja nagrobków. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mieszkają daleko i nie mogą pozwolić sobie na regularne wizyty na cmentarzu. To także doskonała pomoc dla wszystkich starszych, schorowanych lub niepełnosprawnych osób, które nie mogą zadbać o groby bliskich samodzielnie. Pracownicy kwiaciarni, za opłatą ,dokładnie umyją nagrobek, uporządkują teren wokół niego oraz zapalą znicz w naszym imieniu.