Wbrew pozorom aranżacja ścian w sypialni ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i jakości snu. Jednym z rozwiązań, które cieszą się dużą popularnością, są tapety, których bogaty wybór można znaleźć w ofercie firmy Magic Home. To łatwy, szybki i stosunkowo tani sposób na całkowite odmienienie wnętrza sypialni. Jak wybrać tapetę do sypialni? Na co warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

Jaki kolor ścian do sypialni?

Sypialnia to miejsce, gdzie po całym dniu pracy i innych obowiązków odpoczywamy oraz ładujemy baterię na kolejny dzień. Jednak, aby faktycznie dobrze spać i móc się w tym czasie zregenerować, musisz zadbać o odpowiednie warunki, czy też higienę snu. Nie chodzi tutaj tylko o powszechnie znane kwestie, takie jak odpowiednia temperatura powietrza w sypialni oraz ograniczenie patrzenia w ekrany, które emitują niebieskie światło. Równie ważne jest otoczenie, a więc przede wszystkim ściany, które również wpływają na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego spośród bogatej oferty tapet do sypialni od Magic Home najlepiej wybierać kolory stonowane, pastelowe lub ciemne, które nie będą nas rozpraszać przed snem. Dobrym rozwiązaniem będą również uniwersalne, delikatne wzory kwiatowe lub roślinne.

Styl sypialni

Oczywiście kluczową kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając tapety do sypialni, jest styl, w jakim jest lub będzie urządzony pokój. W ten sposób cała aranżacja będzie stanowiła spójną całość. Na szczęście mnóstwo różnego rodzaju tapet przygotowanych przez firmę Magic Home sprawia, że bez problemu znajdziesz tapetę odpowiednią dla wnętrz w stylu: klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, glamour oraz boho, czy też idealną do pokoju dziecięcego.

Kwestie techniczne

Nawet jeśli znajdziesz wymarzoną tapetę, jeszcze przed jej zakupem, pamiętaj o sprawdzeniu wszelkich parametrów technicznych. To szczególnie ważne w przypadku tapet z nadrukami lub wzorami, które w przypadku zbyt małej lub zbyt dużej powierzchni ścian mogą nie prezentować się tak efektownie, jak na wizualizacjach. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest rodzaj tapety. Otóż w ofercie firmy Magic Home dostępne są produkty wykonane z różnych materiałów, co przekłada się na ich właściwości, takie jak np. trwałość, odporność na uszkodzenia czy struktura powierzchni. Wśród najczęściej spotykanych tapet można wymienić m.in. papierowe, winylowe, tekstylne, na flizelinie oraz z włókna szklanego. Ponadto Magic Home dostarcza tapety samoprzylepne, wyjątkowo łatwe w montażu i odklejaniu, a także przeznaczone do wielokrotnego użytku.