Blog Panoramy Firm

Montaż okien – co warto o nim wiedzieć?

Materiał partnera
2019-08-25
montaż okna

Prawidłowy montaż systemów okiennych ważny jest dla zachowania wysokich parametrów energooszczędności okien, a także dla wspierania termoizolacji elewacji. Błędy instalacyjne, niestety prowadzą do tworzenia się mostków termicznych, przez które znacznie ucieka ciepło, generując tym samym straty finansowe. Ważne jest zatem to, aby po zakupie okien, wybrać na montażystę specjalistyczną firmę.

Trzy techniki montażu okien

Dzisiaj można wymienić wiele odmiennych technik montażu okien, które uzależnione powinny być od rodzaju zakupionej konstrukcji, od chęci zachowania danych właściwości energooszczędności, a także od ogólnych warunków technicznych obiektu. Wśród najpopularniejszych obecnie technik, możemy wymienić zatem: montaż z zastosowaniem kotew, montaż przez przewierconą ramę, a także montaż na konsolach.

Pierwszy sposób, polega na osadzeniu specjalnych kotew za pomocą określonych wkrętów, umieszczanych na zewnętrznej stronie ościeżnicy okna. Całość montuje się następnie do ściany, przy pomocy kolejnych produktów – kołków.

Druga metoda montażowa – montaż przez przewierconą ramę – jest oparta o zastosowanie dybli rozporowych lub też odpowiednich wkrętów. Ościeżnica po przewierceniu łączona jest z murem poprzez właśnie te wyroby łączeniowe, które są zabezpieczane i maskowane zaślepkami.

Trzecia technika, która związana jest z wykorzystaniem nowoczesnych konsol, wymaga wysokich kwalifikacji stolarki okiennej oraz drzwiowej. Wielokrotnie jest ona wykorzystywana do umieszczania okien w warstwie ocieplenia, jeszcze przed jej założeniem. Mowa o montażu systemu okiennego poza murem!

Wybierz profesjonalnego montażystę

Podejmując współpracę z montażystą systemów okiennych zacznij od sprawdzenia jego certyfikatów branżowych, które wielokrotnie mówią o tym, że dana firma stosuje różnorodne techniki instalacyjne. Wieloma poświadczeniami może pochwalić się firma MONTAROL, która pracuje na sprawdzonych oraz nowoczesnych technologiach zgodnych z najwyższymi normami budowlanym. Przedsiębiorstwo dysponuje również odpowiednimi urządzeniami, od wiertarek do metalu i tych udarowych, po klucze do regulacji stolarki, czy narzędzia imbusowe. Oferta firmy, przewiduje również profesjonalny pomiar oraz wycenę stolarki otworowej. Wielokrotnie jest to wykorzystywane przez klientów indywidualnych budujących domy, przez podmioty publiczne realizujące inwestycje wznoszenia obiektów instytucjonalnych, czy też przez deweloperów, nawet tych przygotowujących się do tworzenia kilkukondygnacyjnych apartamentowców. To wtedy usługi pomiarowe i wyceny, są ważne dla działań kosztorysowania przedsięwzięcia.


Opracowanie artykułu:

Montarol Karol Włodarczyk

ul. Kasprowicza 11, 33-300 Nowy Sącz małopolskie
e-mail