Firma remontowa Janbud mieści się w Błoniu na terenie województwa podkarpackiego. Specjalizuje się w kompleksowych wykończeniach wnętrz. Jednym z profili działalności tego przedsiębiorstwa jest montaż płyt kartonowo-gipsowych. Jakie konstrukcje można z nich tworzyć? Zapraszamy do lektury!

Sucha zabudowa – co to takiego?

Sucha zabudowa to znakomita alternatywa dla tradycyjnych tynków mokrych. Jej podstawowym elementem są płyty kartonowo-gipsowe, którymi wykańcza się różne powierzchnie takie jak ściany, podłogi czy poddasza użytkowe. Montaż karon-gipsów jest zdecydowanie prostszy i szybszy niż zastosowanie technologii wymagających użycia wody zarobowej. Sucha zabudowa prezentuje się niezwykle estetycznie i można ją wykończyć na wiele różnych sposobów. W przypadku ścian może być to np. malowanie czy tapetowanie, a w przypadku podłóg – montaż płytek ceramicznych bądź paneli. Wszystko zależy od wizji inwestora. Firma Janbud może się pochwalić dużym doświadczeniem w wykańczaniu wnętrz za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym sprzętem remontowym i markowymi narzędziami. Na jego sukces od lat pracuje grupa doświadczonych fachowców, którzy nawet najdrobniejszą usługę wykonują z dużą starannością i poszanowaniem materiałów dostarczonych przez klienta.

Co można zrobić z płyt kartonowo-gipsowych?

Płyty kartonowo-gipsowe mają wiele zastosowań we współczesnych wnętrzach. Tworzy się z nich między innymi sufity podwieszane, czyli konstrukcje, które całkowicie lub częściowo maskują oryginalny strop. Jak przekonuje fachowiec z firmy Janbud:

„Sufit podwieszany to bardzo praktyczna rzecz. Nie dość, że jego montaż kosztuje znacznie mniej niż gruntowny remont kompletnie zniszczonego stropu, to jeszcze można nad nim ukryć elementy instalacji, których domownicy nie chcą oglądać na co dzień. Ponadto sufity podwieszane ułatwiają ogrzewanie wnętrz i poprawiają ich akustykę. Do tego robią piorunujące wrażenie estetyczne”.

Innym sposobem na wykorzystanie płyt kartonowo-gipsowych jest budowa ścianek działowych. Ceny mieszkań w Polsce szaleją. Nie każdego stać na zakup dużej nieruchomości, a przecież każdy członek kilkuosobowej rodziny, chciałby mieć własny kąt. Przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych można podzielić duży pokój na dwa mniejsze lub sprytnie wygospodarować w sypialni np. domowe biuro. Specjaliści z firmy Janbud podpowiedzą, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla danego lokalu i wydzielą przestrzeń w taki sposób, by mieszkanie pozostało wygodne i ergonomiczne. Regipsami można również obudować piony instalacyjne, rury i kanały kablowe, co z pewnością poprawi wygląd pomieszczeń.