Możliwości i atuty zewnętrznych rolet aluminiowych

Materiał partnera
2019-09-12
Rolety zewnętrzne

Rolety są istotnym elementem wystroju wnętrza. Łączą w sobie funkcje dekoracyjne i praktyczne, a dzięki różnorodnym wzorom i kolorom możemy dopasować je do rozmaitych stylizacji. Coraz częstszym rozwiązaniem jest stosowanie dodatkowych osłon w postaci aluminiowych rolet zewnętrznych. Występują one w kilku wariantach montażu, a ich użytkowanie znacząco podnosi komfort mieszkania.

Zastosowanie rolet zewnętrznych

Wewnętrzne osłony okienne mają za zadanie przede wszystkim zaciemnić pokój i ograniczyć dostęp światła do wnętrza. Pozwala to podnieść komfort w mieszkaniu i stworzyć w nim przyjemną atmosferę. Ponadto rolety, żaluzje i różnego rodzaju zasłony często stanowią element dekoracyjny pomieszczenia – różnorodne materiały, wzory i kolory pozwalają bez trudu dopasować je do każdej stylizacji.

Zewnętrzne rolety aluminiowe również mają walory estetyczne – ich forma sprawia, że idealnie wpasowują się w nowoczesne budownictwo. Jednak najważniejszym zadaniem w przypadku tych osłon jest zapewnienie bezpieczeństwa. Pozwalają one skutecznie zaciemnić wnętrze domu, co ma ogromne znaczenie latem, gdy okna chłoną światło słoneczne w ogromnych ilościach, przed czym nie mogą ochronić nas rolety wewnętrzne. Świetnie też sprawdzają się w nocy. Rolety zewnętrzne pozwalają odciąć pomieszczenie od świateł i dźwięków ulicy, a dodatkowo zabezpieczają przy tym przed włamaniem. Często wyposażone są automatyczne sterowanie i łączone z systemem alarmowym, co pozwala odpowiednio wcześnie wykryć próbę otwarcia okna od zewnątrz.

Dodatkowym atutem rolet zewnętrznych jest ich znaczenie dla ogrzewania domu. Zimą drzwi i okna przyczyniają się do zwiększenia strat ciepła w mieszkaniu. Aluminiowe rolety zewnętrzne cechują się dobrą izolacyjnością i dzięki temu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania domu.

Montaż rolet zewnętrznych

W powstających obecnie nowych domach najczęściej stosowane są systemy rolet podtynkowych, ponieważ są one wkomponowane w elewację budynku, której integralną część stanowią. Pozostałe elementy rolety, czyli pokrywa rewizyjna oraz prowadnice, dopasowywane są kolorystycznie do profili okiennych. Rolety podtynkowe firmy Aluprofil dostępne są w wariancie z siatką chroniącą przed insektami bez blokowania dostępu światła i świeżego powietrza do pomieszczenia. System rolet adaptacyjnych to rozwiązanie stworzone z myślą o istniejących budynkach, w których nie zamontowano wcześniej rolet zewnętrznych. W obu systemach sterowanie może przebiegać na dwa sposoby; ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym.