Mycie elewacji i kostki brukowej – dlaczego warto powierzyć je specjalistom?

Materiał partnera
2019-09-11
Mycie elewacji i kostki brukowej

Zarówno fasada budynku, jak i wykorzystana do ułożenia np. ścieżek na posesji kostka brukowa to elementy architektury zewnętrznej, na których często osadzają się trudne do usunięcia zabrudzenia. Ma to związek z narażeniem na działanie czynników zewnętrznych, co z kolei wymusza zastosowanie specjalistycznych środków czyszczących i odpowiedniego sprzętu. Dysponują nim dobre firmy sprzątające – jak potrafią poradzić sobie z myciem elewacji i kostki brukowej?

Skuteczne czyszczenie kostki brukowej

Bruk, z którego wykonuje się wytrzymałą kostkę, jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne, jednak nierzadko osadzają się na nim różnego rodzaju zabrudzenia. Wyczyszczenie kostki brukowej może być problematyczne z wielu względów. Jedną z przyczyn jest spora powierzchnia obszarów, które są kostką pokrywane. To bowiem nie tylko ścieżki na posesjach, ale również parkingi, podjazdy i wiele innych miejsc użytkowanych zarówno przez pojazdy, jak i pieszych. Z tego względu oczyszczenie kostki brukowej musi być przede wszystkim sprawne, szybkie oraz skuteczne.

Przeprowadzenie mycia powierzchni ułożonej z bruku to zatem zadanie dla fachowców. Konwencjonalne środki czyszczące mogą być nie tylko nieskuteczne, ale też ich aplikacja zajmie zbyt dużo czasu. Firma sprzątająca M Clear poradzi sobie bez trudu z różnymi zanieczyszczeniami znajdującymi się m.in. na kostce brukowej. Mogą to być chociażby ślady opon, otarcia, bardzo często występujący osad z pyłów, piasku czy innych materiałów zalegających na powierzchni brukowych elementów.

Czysty budynek

Sprzątnięcie kostki brukowej nie jest jednak jedynym sposobem na przywrócenie doskonałego wyglądu elementom architektury zewnętrznej znajdującym się na posesji. Warto zadbać też o fasadę budynku. Mycie elewacji to kolejna z usług profesjonalnych firm sprzątających, które w tym celu przeprowadzają skuteczne czyszczenie za pomocą środków przystosowanych do konkretnych powierzchni. Podobnie jak w przypadku kostki ważna jest wybrana metoda i sprzęt – często sprawdza się najlepiej myjka ciśnieniowa.

Dzięki temu nawet spore powierzchnie elewacji wykończonej np. farbą są skutecznie oczyszczane z różnych zabrudzeń. Tych potrafi być wiele, a ich negatywny wpływ na wygląd fasady sprawia, że budynek sprawia wrażenie zaniedbanego. Działanie we własnym zakresie może przynieść niechciane skutki w postaci uszkodzenia materiałów użytych do wykończenia elewacji, co przełoży się na jeszcze gorszy efekt niż przed podjęciem czyszczenia. Z tego względu warto mycie elewacji i kostki brukowej powierzyć specjalistom, którzy nie tylko szybko zrealizują wybraną usługę, ale też zapewnią bezpieczeństwo i profesjonalizm wykonywanych prac w tym zakresie.

Opracowanie artykułu:

Marta Sławińska M Clear

ul. Równa 17, 20-350 Lublin lubelskie
e-mail