Na czym podać obiad i deser - wybieramy zastawę obiadową i serwis kawowy

Materiał partnera
2019-07-23
zastawa stołowa

Spotkania  w towarzystwie rodziny i przyjaciół są bardziej udane, jeśli na stołach goszczą rozmaite potrawy, przekąski oraz słodkości, którymi chcesz uraczyć przybyłych gości. Potrzebne będą tobie odpowiednie naczynia, serwis obiadowy i kawowy. Powinny być na tyle duże, by talerzy wystarczyło dla wszystkich. Kolor zastawy, jej wzór i kształt zależy od ciebie. W Hurtowni Artykułów Domowych Arkada znajdziesz szeroki wybór potrzebnego asortymentu.

Smaczny obiad na ładnych talerzach

Ogromny wybór serwisów obiadowych powoduje, że ciężko jest się zdecydować na coś konkretnego. Przede wszystkim zadbaj o to, by nie podawać dań na talerzach z różnych zestawów. Szczególnie, gdy organizujesz jakąś uroczystość bądź zapraszasz na obiad przyjaciół. Komplet talerzy powinien wystarczyć dla wszystkich gości. Jeśli lubisz duże imprezy, wybierz zestaw na 24 osoby. Takie serwisy zazwyczaj posiadają duże, głębokie i małe talerze. Jeżeli wolisz kameralne spotkania powinny wystarczyć ci dwa komplety 6-osobowe. Dobrze zaopatrzyć się także w wazę do serwowania zup, półmiski, salaterki i sosjerki. By dopełnić wygląd stołu można pokusić się o ceramiczne albo szklane wazony w podobnej stylistyce, co zastawa stołowa. Jeśli cała zastawa jest utrzymana w stonowanych barwach, możesz  dodać mocniejszy i wyrazisty akcent w postaci ciemnych, granatowych czy bordowych, a nawet kolorowych, serwetek oraz kwiatów w soczystych barwach. W przypadku ciemnych naczyń, zadbaj o jasne dodatki.

Kawa i słodkości serwowane klasycznie albo nowocześnie

Zwieńczeniem posiłku jest deser. Kawa, herbata oraz ciasto powinny być podane w serwisie kawowym w stylu i kolorze takim samym lub zbliżonym do zastawy obiadowej. Jeśli chcesz serwować wyraziste cukiernicze dzieła sztuki, to dobrze wybrać komplet w stonowanej stylistyce, by nie zakłócał widoku stworzonego przez ciebie słodkiego cuda. Zestawy wyposażone są w talerzyki deserowe, filiżanki z podstawkami, niekiedy również w dzbanek do kawy, czy imbryk do herbaty i cukiernicę. Do kompletu warto też nabyć paterę  na nodze do ciasta oraz pucharki do lodów. Dobrze gdyby wszystko do siebie pasowało.

Nie zapominaj o sztućcach

Sztućce mogą być srebrne, platerowane, ze stali nierdzewnej, w całości z jednego materiału albo mogą posiadać drewniane , plastikowe lub ceramiczne rączki. Najważniejsze by były mocne, trwałe i gięły się pod wpływem nacisku, gdy będziecie spożywać posiłki. Możesz nabyć sztućce w zestawie albo kupować je pojedynczo. Nie mniej w każdej kuchni nie może zabraknąć łyżek, łyżeczek, widelców, noży (o masła, mięsa, pieczywa, sera, warzyw) czy widelczyków do ciasta. Przydadzą się wazówki, chochelki itp.

Wszelkie niezbędne sprzęty takie jak zastawy stołowe, serwisy kawowe, sztućce, filiżanki czy dzbanki są dostępne w hurtowni Arkada. Oprócz tego dostaniesz tu miski szklane, metalowe i plastikowe, wazony oraz ceramiczne naczynia niezbędne w każdym domu.