Zarządzanie nieruchomościami to szereg różnych procesów, które wpływają na różne aspekty funkcjonowania danego obiektu. Mowa między innymi o polityce energetycznej budynku, czy też o dbaniu o jego stan techniczny oraz czystość. Im większa nieruchomość lub jej zespół, tym zadanie jest zatem utrudnione i cięższe. Jak zatem sobie z nim radzić? Na pomoc przychodzą agencje zarządzania nieruchomościami.

Dla kogo dedykowane są usługi zarządzania nieruchomościami?

Usługi zarządzania nieruchomościami mogą dotyczyć zarówno obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych oraz publicznych. Mogą także uwzględniać obiekty jeszcze niewybudowane, które potrzebują odpowiedniej opieki ochroniarskiej, czy obsługi sprzedażowej – mowa o profesjonalnych działaniach w zakresie obrotu np. mieszkaniami i lokalami użytkowymi (ich sprzedaż bądź wynajem). Z agencjami zarządzania nieruchomościami współpracują zatem różnego rodzaju podmioty. W Polsce są to najczęściej właściciele większych budynków oraz kompleksów. Wśród podmiotów, które najczęściej korzystają ze specjalistycznych usług, są te zajmujące się prowadzeniem szpitali, galerii handlowych, wspólnot mieszkaniowych, szkół, uniwersytetów, ośrodków kulturalnych, a nawet zakładów przemysłowych.

Czego dotycząc usługi zarządzania nieruchomościami?

Zarządzanie nieruchomościami to usługi, które nie tylko koncentrują się na kwestiach utrzymania czystości. To również nie tylko kupowanie paliw do ogrzewania, czy zapewnianie okresowych przeglądów i niezbędnych konserwacji. Najlepsze agencje zajmujące się zarządzaniem nieruchomości, nie tylko także przejmują obowiązek reprezentanta klienta przy wynajmie, czy sprzedaży lokalu oraz danej przestrzeni. Z czym wiążą się zatem jeszcze tego typu usługi? Przede wszystkim z usprawnieniem funkcjonowania obiektu. Agencje renegocjują umowy z dostawcami energii, zajmują się optymalizacjami podatkowymi i sprawami księgowymi, porządkują sytuacje prawne nieruchomości, czy dbają o wdrażanie restrykcyjnych norm BHP. Pomagają one również przeprowadzać remonty, również tak, aby nie zaburzyć np. pracy firmy mieszczącej się w danym obiekcie. Zadań zarządzania nieruchomościami jest zatem bardzo dużo!

Kto świadczy usługi zarządzania nieruchomościami?

Usługi zarządzania nieruchomościami gwarantują przede wszystkim wyspecjalizowane pracownie, które posiadają szerokie uprawnienia oraz doświadczenie na takich polach, jak rachunkowość, administracja, BHP, czy energetyka. To one są w stanie wypracować dla klienta takie mechanizmy funkcjonowania nieruchomości, aby ta była jak najtańsza w utrzymaniu. Istotny jest też komfort użytkowy obiektów oraz dbanie o stałe podwyższanie jego standardów. Na takich zadaniach skupia się między innymi firma GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI Bogumiły Katarzyny Juszkiewicz. Agencja ta oprócz tego jest w stanie zapewnić usługi w zakresie pełnego nadzoru nieruchomości, a także budów. Elastyczność działań, terminowość oraz atrakcyjne ceny za obsługę, to ważne wyznaczniki najlepszych przedsiębiorstw tego typu.