Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń

Materiał partnera
2019-10-15

Przy zakupie ziemi i wybudowaniu domu, każdemu zależy na wyznaczeniu granic swojej posesji oraz zachowaniu prywatności. Dobre ogrodzenie gwarantuje także zwiększone poczucie bezpieczeństwa, dlatego wiele osób decyduje się na postawienie ogrodzenia. Nowoczesne technologie wykorzystywane w tego typu ogrodzeniach, gwarantują zarówno bezpieczeństwo, wygodę użytkowania jak i estetykę wykończenia granic posesji. 


Czym kierować się podczas wyboru ogrodzenia?


Przed wyborem ogrodzenia, warto zapoznać się z rodzajami płotów i bram oraz dobrać takie, które będzie spełniało nasze wymagania. Najbardziej popularnym rodzajem są ogrodzenia systemowe. To niezwykle proste, ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie na wyznaczenie granic posesji domowej lub firmowej. Składają się z paneli wykonanych ze stalowych prętów o różnej gr., które można ocynkować i pomalować na dowolnie wybrany kolor. Co więcej, takie ogrodzenie jest niezwykle łatwe w montażu. 


Jak tłumaczy współzałożyciel firmy Telima, a prywatnie były kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Pan Jan Liberda, panele ogrodzeniowe mają szerokie możliwości konfiguracji, np. przy spadkach terenu można je stopniować co sprawia, że praktycznie można je zamontować w każdym terenie. Mają one wiele zastosowań. Można je wykorzystać zarówno przy posesjach prywatnych, jak i przemysłowych. W pierwszym przypadku lepiej wykorzystać nieco delikatniejsze panele 3D, które wyglądają bardziej estetycznie. W przypadku ogrodzeń firm, czy placów budowy, sprawdzają się mocniejsze panele 2D, które są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne na obiektach przemysłowych, gdzie pracuje się z ciężkim sprzętem. 


Niezwykle popularnym i charakterystycznym ogrodzeniem dla wszelkiego rodzaju boisk czy to przy placówkach szkolnych czy w klubach sportowych, są tak zwane piłkochwyty. Są to specjalne siatki polipropylenowe o różnej wielkości oczek (dobieranej do danej dyscypliny sportu), które zabezpieczają boiska szkolne, sportowe, Orliki, itp., przed wybiciem piłki poza obiekt. Istnieje wiele rodzajów piłkochwytów, lecz składają się one zazwyczaj z wysoko zawieszonej siatki polipropylenowej (na wys. od 4 do 8m), która wytrzyma nawet najmocniejsze uderzenia futbolówki. Takie ogrodzenie ma wiele zalet, m. in. bardzo dobrze amortyzuje uderzenia piłką (piłka nie odbija się tak jak od tradycyjnego stalowego ogrodzenia czy ściany), nie ulega odkształceniom, jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne i z pewnością umili grę młodym (i nie tylko) sportowcom.


Nowoczesne technologie w systemach ogrodzeń


Dzięki rozwojowi technologii, którą wykorzystuje się w systemach ogrodzeń, właściciel posesji ma zagwarantowaną wygodę. Automatyka bram pozwala na automatyczne otwarcie wrót do garażu, czy podjazdu. Co więcej, np. przesuwane bramy ogrodzeniowe pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale także i miejsce. Wielkość i wypełnienie można swobodnie modyfikować, dzięki czemu brama wpasowuje się w otoczenie i komponuje się z aranżacją.


Firma Telima idąc z duchem czasu oferuje również możliwość sterowania bramą (żaluzjami, alarmem, itp.) za pomocą Smartfona czy też jakiegokolwiek innego telefonu, nawet starego typu na tarczę. Tym sterownikiem możemy uruchomić bramę z każdego zakątka globu, będąc nawet na drugim końcu świata możemy wpuścić kogoś na swoją posesję, wygoda ponad wszystko. To nowoczesne rozwiązanie może działać samodzielnie jak również równolegle z np. pilotami, które są bodaj najpopularniejszą formą sterowania automatyka bram. Takie rozwiązanie można wykorzystać nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także zakładach pracy, czy przy wjazdach na osiedla. Rozładowana bateria w pilocie, pilot pojechał z kluczami drugiego auta od małżonki, bez obaw, telefon masz przecież zawsze przy sobie i bez problemu wjedziesz/wyjedziesz z posesji.


Zapraszamy do współpracy!  

Opracowanie artykułu:

Telima Sp. z o.o. Producent Ogrodzeń

ul. Dworcowa 10, 43-370 Szczyrk śląskie
e-mail
www