Nowoczesne i stylowe meble kuchenne – czyli jakie?

Materiał partnera
2019-11-26

Meble kuchenne muszą spełniać trzy podstawowe funkcje. Mowa o żywotności, o wysokiej estetyce, a także jakości, która pozwoli przygotowywać potrawy w odpowiedniej atmosferze oraz ładzie. Istotne jest zatem dostosowanie blatów do naszego wzrostu, podobnie jak systemów otwierania szafek do geometrii otoczenia. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy doborze mebli nowoczesnych oraz stylowych do kuchni? Tego dowiesz się razem z nami!

 

Postaw na solidne materiały konstrukcyjne oraz wykończeniowe

 

Problemem dzisiejszego rynku mebli kuchennych, jest oferowanie wyrobów o wątpliwej jakości, którą przede wszystkim stanowią zastosowane materiały. Niekiedy dany mebel stworzony jest bowiem z dobrej klasy drewna, ale jego elementy wykończeniowe stanowią mało żywotne sklejki, czy okleiny. Podobnie jest w odwrotną stronę, kiedy to dana szafka została wykonana ze słabej jakościowo konstrukcji, a wykończenie stanowią już lepszego standardu kamienie naturalne, metale, czy szkło. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim jest to swego rodzaju trick marketingowy, pozwalający producentom zakwalifikować mebel do tych w klasie premium przy jednoczesnym cięciu kosztów produkcyjnych. Wiele osób daje się przez to nabierać na „podwyższoną” jakość wyrobów meblarskich, uzyskując jednak te, które swoimi parametrami technicznymi, nie odbiegają od produktów sprzedawanych przez znane sieci handlowe.

 

Jak zatem uchronić się błędu? Sposób jest bardzo prosty! Zaprojektuj swoją kuchnię od podstaw, wskazując danej pracowni materiały, które mają stanowić budulec oraz wykończenie mebla. Warto wybierać zatem sprawdzone płyty drewniane, a także szkło hartowane i barwione, stal lub wyższej klasy lekkie aluminium, czy też kamienie naturalne idealne na blaty kuchenne. Tu warto nie tylko podążać za marmurem, ale także granitem oraz piaskowcem. Pamiętać należy zatem o tym, że nowoczesna i stylowa kuchnia, to kuchnia solidna!

 

CENNA WSKAZÓWKA!

 

Pamiętaj, że nie każda płyta drewnopodobna, płyta fornirowana, okleina, czy sklejka, musi być gorsza od litego drewna! Wszystko zależy od tego, jakie mają one parametry użytkowe. Dobry producent zawsze stosuje te odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, wysokie i niskie temperatury, oleje, chemię gospodarczą, czy też brud powierzchniowy oraz ten, który przenika do głębi danych struktur. Z najlepszymi pracowniami mebli kuchennych na wymiar, jesteśmy zatem w stanie przy niskich cenach, uzyskać solidny aneks, który zachwyci również swoim wyglądem!

 

Minimalizm kluczem do sukcesu

 

Nowoczesna kuchnia może być wykonana w wersji skandynawskiej, klasycznej, industrialnej, retro, czy też modernistycznej, awangardowej, a nawet wiejskiej! Nowoczesność dzisiaj idealnie harmonizuje się bowiem z modą poprzednich pokoleń oraz różnych kultur, oczywiście w swojej odświeżonej formie. Istotne jednak jest to, aby kierować się ważnym wyznacznikiem, którym jest minimalizm! Prostota naszej kuchni nie musi oznaczać kolorystycznej nudy. Funkcję dekoracyjną będą bowiem odgrywały różne materiały budulcowe i wykończeniowe, łączące się ze sobą niemalże w artystyczny sposób. Minimalistyczne, stylowe i nowoczesne kuchnie, często mają zatem niewielką ilość rzeźbień, gałki szafek są stosunkowo proste, a kształty szafek często mają ostrzejsze linie. Podkreślić należy również istotną rolę oświetlenia – np. LED – czy wykorzystania dodatkowych ciekawych aranżacyjnych pomysłów, w formie między innymi szklanych paneli ściennych 3D. Całość powinna być zaś przygotowana na wymiar tak, aby meble idealnie współgrały z geometrią otoczenia, rozmieszczeniem sieci sanitarnych, czy też kątem i ilością promieni słonecznych dostających się do wnętrza. Takie własności zawsze analizuje firma FORNIX, która zajmuje się personalizowaniem, projektowaniem, wizualizacjami, a także wykonawstwem oraz montażem wyjątkowych, stylowych i nowoczesnych mebli. Nie wierzysz? Sprawdź sam, odwiedzając dedykowaną stronę www tegoż producenta!

 

Prosty sposób projektowy i wykonawczy

 

Kuchnie na wymiar mogą być dzisiaj tworzone w bardzo szybki sposób. W pierwszym etapie dochodzi do spotkania z projektantem danej firmy. To on zanotuje wymiary pomieszczenia, przekaże próbniki materiałów, czy wstępnie ustali układ kuchennych mebli wraz z ich zawartością. Sporządzi on również szkic, czy określi razem z nami styl wnętrzarski, jaki nam się najbardziej podoba. Szczególną uwagę zwróci on na miejsca instalacji sanitarnych i elektrycznej, a także wskaże nam na jakiej wysokości można montować płytki ścienne oraz parapety. Po procesie wstępnym, klient uzyskuje najczęściej wizualizacje lub też poglądy rysunkowe, pozwalające na wskazywanie elementów, które nie pasują do wizji zamawiającego. Po wdrożeniu poprawek i zaakceptowaniu projektu dochodzi do podpisania umowy wraz z kosztorysem. Klient może liczyć również na uzyskanie instrukcji montażowych oraz darmowego transportu!

 

W przypadku zamówień telefonicznych/mailowych, dany specjalista przekaże nam informacje, jak dokonać np. pomiary pomieszczenia i jakie dokumenty techniczne oraz fotograficzne warto dostarczyć! Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie tworzenia kuchni w wersji zdalnej współpracy…