Nowoczesne meble kuchenne na zamówienie

Materiał partnera
2019-10-14
meble

Kuchnia to serce domu. Tam gotujemy, spożywamy razem posiłki, rozmawiając o najróżniejszych tematach, a w weekendowy poranek pijemy aromatyczną kawę w ciszy i spokoju. Ze względu na jej zastosowanie, kuchnia powinna być miejscem nie tylko funkcjonalny i ergonomicznym, czyli dopasowanym do potrzeb użytkowników, ale także wyróżniać się estetyką i oryginalnością. Takim rozwiązaniem jest z pewnością zamówienie mebli kuchennych na wymiar, które zostaną idealnie dopasowane do rozmiarów pomieszczenia, wykorzystując nawet najmniejsze zakamarki.

Zalety mebli na zamówienie

Ze względu na to, że w kuchni zazwyczaj spędzamy sporo czasu powinno być to miejsce, w którym czujemy się swobodnie, gdzie wszystko jest dopasowane do indywidualnych potrzeb, sposobu pracy, a przede wszystkich do wielkości pomieszczenia. Dlatego też jednym z najkorzystniejszych rozwiązań pod względem mebli kuchennych jest kupno tych wykonywanych na zamówienie, np. przez specjalistów z firmy Mabl-Bart, co pozwoli na stworzenie projektu wykorzystującego do maksimum walory pomieszczenia, jak również jego nietypowy układ czy niewielkie rozmiary. Duża, przestronna kuchnia to marzenie każdego z nas, jednakże w większości przypadków jest ona niewielka, ciasna lub wąska, co stwarza niekorzystne warunki aranżacyjne. Meble na zamówienie to ratunek dla małych lub niestandardowych kuchni. Projekt powinien także wyeliminować powstawanie niepotrzebnych szpar, czy wolnych przestrzeni, co więcej zamienić je w miejsce do przechowywania. Klient ma możliwość dopasowania wielkości i ilości szafek czy szuflad, uwzględniając swoje indywidualne preferencje. Meble na zamówienie to również sposób na zabudowanie niezbędnych urządzeń AGD oraz zamontowanie efektownego oświetlenia. Te wszystkie elementy składają się na oryginalny i spersonalizowany wygląd i charakter kuchni. Trzeba też pamiętać, że tworzenie takich mebli to nie jest produkcja masowa, co znacząco wpływa na ich wysoką jakość.

Najmodniejsze modele

Jak już zostało wspomniane, meble na zamówienie można dostosować nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także estetycznym. Dla wielu z nas bowiem równie ważny jest styl w jakim urządzona jest kuchnia. Obecnie obowiązujące trendy to przede wszystkim minimalizm, czyli królująca prostota w towarzystwie delikatnej bieli i wykończeń z ponadczasowego drewna, czy metalowych detali. Metal to z kolei też charakterystyczny element industrialnych, loftowych wnętrz. Bardzo modne jest stosowanie, nie tylko w kuchni kolorów ziemi, naturalnych, spokojnych, wprawiających w dobry nastrój. Są to beże, brązy, zielenie w różnych odcieniach, czyli symbole otaczającej nas natury. Dla tych nieco bardziej odważnych miłośników wnętrzarskich szaleństw, firma Mebl-Bart proponuje efektowne, mocne, a zarazem eleganckie kolory frontów szafek, np. klasyczną czerwień czy przypominająca kamienie szlachetne głęboką ciemną zieleń w matowym wykończeniu. Ciekawym rozwiązaniem, który pojawia się w trendach to zestawienie ciemniejszych dołów szafek z kontrastową, jaśniejszą górą, co pozwala na optyczne powiększyć i odciążyć wnętrze.