czas czytania: 2 min materiał partnera

Nowoczesne systemy alarmowe – co można wykorzystać do ochrony domu?

monitoring

Zminimalizowanie ewentualności włamania jest jednym z najważniejszych zadań, przed którymi musi stanąć każdy inwestor. Aby uchronić swój majątek przed różnego rodzaju przykrymi zdarzeniami, warto postawić na rozwiązania nowoczesnej technologii. Systemy alarmowe są w stanie zapewnić należyty poziom bezpieczeństwa. Aby jednak wszystkie urządzenia tworzyły spójny system, potrzebne jest doświadczenie najlepszych elektroinstalatorów. Co warto wiedzieć o nowoczesnych alarmach?

Czujniki ruchu i czujniki drgań – pierwsza linia obrony

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie zarówno domu, jak i przestrzeni otwartej, są różnego rodzaju czynniki. Mowa tu przede wszystkim o czujnikach ruchu oraz czujnikach, których właściwości pomagają wykryć drgania, a nawet hałas. Zasada ich działania jest bardzo prosta. W momencie, gdy dojdzie do bezpośredniej ingerencji w ich pole czuwania, do centrali sterującej zostaje wysłany sygnał, który wszczyna alarm. Czujniki ruchu oraz czujniki otwarcia najczęściej montowane są przy drzwiach oraz oknach. Ich niewielkie rozmiary pozwalają zamontować je w taki sposób, aby nie były one widoczne.

Ciekawostką są czujniki drgań. Montowane na szybach okiennych wykrywają próbę włamania poprzez rozbicie szkła. Choć montaż tego typu sprzętu nie jest bardzo skomplikowany, aby wyniknąć ewentualnych błędów, warto zlecić wykonawstwo najlepszym fachowcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Elukas, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie i najbardziej sprawdzone rozwiązania w zakresie techniki alarmowej. W jaki jeszcze sposób zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Skuteczny monitoring

Warto postawić również na rozwiązania, które zdążyły udowodnić swoją skuteczność przez szereg lat. O czym konkretnie mowa? Chodzi oczywiście o monitoring. Czym powinien się charakteryzować? W pierwszej kolejności trzeba zadbać o właściwą ilość kamer, ponieważ jedna może kompletnie nie spełnić swojego zadania. Ważne jest również to, aby pole widzenia poszczególnych kamer pokrywało się ze sobą.

Rozwiązanie takie pozwoli uniknąć tzw. martwych stref, które mogłoby być wykorzystane przez potencjalnych włamywaczy. Dla zwiększenia skuteczności działania systemu każdy inwestor może rozważyć montaż videodomofonów, które umożliwiają dostrzeżenie konkretnej osoby przed wpuszczeniem jej na swoją działkę. Najnowocześniejsze systemy monitoringu mogą pracować zarówno w dzień, jak i w nocy. Choć oczywiście w drugim wariancie wymagana jest opcja noktowizyjna.