Blog Panoramy Firm

Od czego zależy cena nieruchomości?

Materiał partnera
2019-05-30
Nieruchomości

Nieruchomości są jednym z najbezpieczniejszych sposobów na ulokowanie swoich oszczędności. Choć ceny rynkowe domów, mieszkań i działek ulegają ciągłym zmianom, nie są to jednak wahnięcia tak duże, jak dzieje się to w przypadku innych dziedzin. O tym, ile konkretnie będzie kosztowała dana nieruchomość, decyduje wiele czynników. Na co konkretnie trzeba zwrócić uwagę podczas ewentualnego zakupu?

Stan techniczny budynku

Bardzo dużo zależy od stanu technicznego, w jakim znajduje się dany obiekt. Mowa tu przede wszystkim o jakości jego wykonania oraz o wpływie, jaki miała na niego dłuższa lub krótsza eksploatacja. Warto zwrócić szczególną uwagę na elementy kluczowe. O czym mowa? Chodzi głównie o fundamenty, ściany oraz dach. Jednym słowem na elementy, które mają bezpośredni wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo życia. Podczas oceny stanu technicznego trzeba dać sobie przede wszystkim czas. Wiele wad konstrukcji może być ukrywana w sposób celowy lub nie. Wiele uwagi poświęcić trzeba także wszystkim instalacjom takim jak instalacja gazowa, instalacja elektryczna i instalacja sanitarna. Ich właściwe działanie jest niezbędne, a ewentualny remont lub wymiana, mogłyby postawić pod znakiem zapytania opłacalność całej inwestycji.

Uczciwie trzeba przyznać, że rzadko kto dysponuje odpowiednią wiedzą, aby poradzić sobie z ekspertyzą budynku samodzielnie. W tej branży trzeba dokładnie wiedzieć, gdzie konkretnie spojrzeć. Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów takich jak firma Valor, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat pomaga wszystkim zainteresowanym w zarządzaniu oraz w wycenieniu różnego rodzaju nieruchomości. Co jeszcze może mieć wpływ na cenę nieruchomości?

Odpowiednia lokalizacja

Nie ma wątpliwości co do tego, że ogromny wpływ na cenę nieruchomości ma właśnie odpowiednia lokalizacja. Choć warto podkreślić, że każdy z klientów będzie zwracał uwag na inne czynniki. Nieruchomości w centrum często droższe są od tych, na przedmieściach, a wynika to z łatwiejszej i szybszej dostępności do miejsc kluczowych takich jak duże centra handlowe, czy obiekty rekreacyjno-sportowe. Niemniej jednak domy i mieszkania w centrum na pewno nie będą brane pod uwagę przez zwolenników ciszy i spokoju. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku obiektów o przeznaczeniu przemysłowym.

Tutaj ogromnym atrybutem będzie bliska dostępność autostrad lub dróg ekspresowych. Dlaczego? Otóż dlatego, że znacznie przyczynią się one do zwiększenia operacyjnych możliwości konkretnego producenta lub dystrybutora. Przewóz materiałów będzie o wiele wydajniejszy, a co za tym idzie, zyski firmy wzrosną. Ekspertyza nieruchomości to bardzo odpowiedzialny i wieloetapowy proces. Dlatego najlepiej, jeśli to zadanie powierzy się najlepiej wykwalifikowanym fachowcom.