Blog Panoramy Firm

Płytki ceramiczne – dlaczego warto się na nie zdecydować i jak dobrze je zamontować?

Materiał partnera
2019-07-24
układanie glazury

Płytki ceramiczne w zasadzie od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów, poszukujących jednocześnie trwałego i niezwykle estetycznego sposoby wykończenia wnętrz. Choć najbardziej kojarzone są z kuchniami i łazienkami, dzięki swoim unikatowym właściwościom fizycznym, znajdują zastosowanie również w innych pomieszczeniach. Dlaczego płytki cieszą się tak ogromną renomą i w jaki sposób je zamontować, aby mogły prezentować się jak najbardziej zjawiskowo?

Płytki ceramiczne jako materiał wykończeniowy

Swoją ogromną popularność płytki ceramiczne zawdzięczają kilku bardzo pożądanym przez wykonawców i inwestorów cechom. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, że ceramika jest materiałem hydrofobowym, czyli takim, który odporny jest na często degradacyjny wpływ wilgoci. Dlatego właśnie tak często spotyka się płytki w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności. Nie można pominąć także czynników związanych z wymiarem czysto praktycznym.

Płytki ceramiczne są niezwykle proste w utrzymaniu należytego stopnia czystości, a ich konserwacja w zdecydowanej większości przypadków ogranicza się do przetarcia wilgotnym czyściwem. Dla wielu inwestorów wciąż najważniejszy pozostaje aspekt ekonomiczny. Choć oczywiście można znaleźć kilka materiałów wykończeniowych tańszych niż płytki, to żaden z nich nie będzie miał tak doskonałego stosunku ceny do jakości. Co jednak gdy chodzi o zamontowanie płytek? Czy zawsze musi być to długi i angażujący proces?

Płytki ceramiczne – montaż

Montaż płytek ceramicznych, bez względu na to, czy chodzi o ścianę, czy też podłogę powinien być poprzedzony odpowiednimi pracami przygotowawczymi. Powierzchnie trzeba odpowiednio zagruntować i wypoziomować. Niezwykle istotny jest również wybór odpowiedniego kleju, który powinien być dostosowany zarówno do wielkości płytki, jak i do warunków środowiskowych. Niemniej jednak najwięcej problemów potrafi przysporzyć wypoziomowanie samych płytek w taki sposób, aby mogły tworzyć idealnie równą powierzchnię. Jednakże dzięki zastosowaniu specjalistycznie zaprojektowanych zestawów do poziomowania płytek, problem ten de facto przestaje istnieć. Zestaw składa się z klina oraz klipsa, dzięki którym, w przeciwieństwie do popularnych krzyżyków wyrównać można nie tylko spoiny, ale także styk. W jaki sposób stać się właścicielem tego rewolucyjnego rozwiązania?

Okazuje się, że nie trzeba ruszać się z domu. Najlepsze firmy, zajmujące się sprzedażą akcesoriów w branży wykończeniowej, do których zdecydowanie zalicza się Professional New Systems, zapewniają wygodną sprzedaż internetową. Przy takim rozwiązaniu można liczyć zarówno na bardzo atrakcyjne ceny, jak i niezwykle sprawną dostawę.

Opracowanie artykułu:

Professional New Systems Sp. z o.o.

ul. Mickiewicza 80/2, 15-237 Białystok podlaskie
e-mail
www