Choinka w doniczce to coraz popularniejszy wybór na świąteczny symbol w polskich domach. Dzięki temu, że można ją posadzić na zewnątrz po zakończeniu świąt, jest to także bardziej ekologiczne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że choinka w doniczce wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować swoją żywotność i piękno. W tym artykule przedstawiamy porady dotyczące pielęgnacji choinek w doniczkach oraz ofertę firmy Choina.eu.

Jak prawidłowo nawadniać choinkę w doniczce?

Nawodnienie jest kluczowe dla zdrowia i piękna choinki w doniczce. Choinki potrzebują dużo wody, zwłaszcza gdy są wystawione na działanie centralnego ogrzewania, które może powodować przesuszenie powietrza. Aby uniknąć przesuszenia, należy regularnie sprawdzać wilgotność gleby i podlewać ją, gdy zaczyna być sucha. Woda powinna być podawana stopniowo, tak aby nie zalać korzeni. Zaleca się stosowanie podstawki pod doniczką, która zbierze nadmiar wody i zapobiegnie jej gromadzeniu się na dnie.

Czy istnieje optymalna temperatura dla choinki w doniczce?

Choinki są roślinami zimującymi, co oznacza, że preferują niższe temperatury. Dlatego warto unikać umieszczania doniczki z choinką w pobliżu źródeł ciepła, takich jak grzejniki czy kominki. Optymalna temperatura dla choinki w doniczce to około 15 stopni Celsjusza, ale może być nieco wyższa, jeśli roślina jest dobrze nawodniona. Warto również pamiętać, że nagłe zmiany temperatury mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie choinki, dlatego warto unikać przestawiania jej z miejsca na miejsce.

Jak dbać o światło dla choinki w doniczce?

Choinki potrzebują dużo światła, aby rosnąć i zachować zdrowy kolor igieł. Dlatego warto postawić doniczkę z choinką w miejscu dobrze nasłonecznionym, najlepiej przy dużym oknie. Jeśli to niemożliwe, można rozważyć użycie sztucznego oświetlenia, takiego jak lampy LED. Warto jednak pamiętać, że zbyt intensywne światło może powodować przesuszenie igieł i ich opadanie, dlatego warto unikać bezpośredniego nasłonecznienia przez dłuższy czas.

Skorzystaj z oferty firmy Choina.eu

Firma Choina.eu specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej żywych choinek, takich jak świerk kłujący, świerk pospolity oraz świerk serbski. Jej plantacja znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. W ofercie firmy znajdują się również usługi, takie jak warsztaty z ubierania choinki w doniczce, dostawa ubranych drzewek na terenie Warszawy, sprzedaż drzewek doniczkowanych, ciętych i do nasadzeń, a także hodowla i sprzedaż świerków serbskich na żywopłoty z transportem i sadzeniem u klienta. W swojej ofercie florystycznej Choina.eu proponuje również bukiety okolicznościowe, dekoracje komunijne, ślubne, świąteczne oraz flowerboxy.