Prędzej czy później każde mieszkanie i dom potrzebują remontu. Czasami wystarczy niewielkie odświeżenie, a czasami niezbędna jest kompleksowa renowacja. Niektórzy decydują się na wykonanie remontu samodzielnie, ale wbrew pozorom jest to dość trudne zadanie. Wymaga nie tylko dużo czasu, ale też wielu umiejętności. Dlatego najlepiej zdać się na profesjonalistów. Jakie prace możesz zlecić firmie Pako?

Remont generalny

Odziedziczenie mieszkania to dla wielu osób spełnienie marzeń o posiadaniu własnych 4 kątów. Ale nie zawsze wszystko jest takie proste. Często okazuje się, że najpierw konieczne jest uregulowanie skomplikowanej sytuacji prawnej lub przeprowadzenie generalnego remontu. Codzienne użytkowanie mieszkania sprawia, że w naturalny sposób pojawiają się różne ślady eksploatacji. Dlatego mieszkanie czy to odziedziczone, czy też takie, w którym mieszkasz już od lat, będzie wymagało całościowego remontu. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy remontowo-budowlanej działającej na terenie Poznania i okolic, koniecznie zgłoś się do firmy Pako, której właścicielem jest Paweł Pawłowski. W ramach swoich usług ekipa oferuje kompleksowe remonty generalne zarówno domów, jak i mieszkań.

Wykończenie pod klucz

Oprócz przeprowadzania remontów generalnych firma Pako zajmuje się również wykończeniem pod klucz. To jeden z ważniejszych etapów budowy domu czy kupna nowego mieszkania, który jednocześnie jest ostatnim, dzielącym przed wprowadzeniem się. Wykończenie pod klucz to nic innego jak przygotowanie wnętrz tak, by można było odebrać klucze i bez problemu zamieszkać w domu lub mieszkaniu. Prace w tym zakresie obejmują m.in.:

  • szpachlowanie,
  • kładzenie gładzi,
  • malowanie i tapetowanie,
  • układanie płytek,
  • układanie paneli podłogowych,
  • biały montaż,
  • osadzanie drzwi,
  • konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych.

Zakres usług jest tutaj bardzo szeroki i tak naprawdę zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb domowników. Fachowcy z firmy remontowo-budowlanej Pako po wcześniejszym ustaleniu, mogą zrealizować także nietypowe pomysły i projekty.

Mniejsze prace remontowe

Oczywiście nie zawsze konieczny jest remont całego mieszkania lub domu. Równie często wystarczy odświeżenie jedynie poszczególnych pomieszczeń. Zazwyczaj chodzi o te najbardziej eksploatowane i narażone na wilgoć, tłuszcz oraz inne szkodliwe czynniki, czyli łazienkę i kuchnię. Jednocześnie są to dwa pomieszczenia najbardziej wymagające pod względem wykończenia. Płytki muszą być ułożone precyzyjnie i solidnie, często niezbędne jest też ich przycinanie, a wszystko trzeba dopełnić odpowiednią fugą. Na szczęście firma Pako zajmuje się również wykonywaniem remontów pojedynczych pomieszczeń. Ponadto dzięki specjalistycznemu sprzętowi wszelki prace wykonują profesjonalnie i sprawnie.