Ogrodzenie działki to podstawowa sprawa, o której musimy pomyśleć już na początkowych etapach powstawania budynku. Sam wybór ogrodzenia nie jest jednak prosty i często zależy od wielu czynników. Podczas budowy najczęściej bierzemy pod uwagę tańsze sposoby – przyjrzyjmy się zatem charakterystyce siatki oraz paneli ogrodzeniowych. 

Najtańsza opcja – siatka ogrodzeniowa

To rodzaj ogrodzenia, który najczęściej wybierany jest jako pierwszy, zwykle już w trakcie powstawania domu. Odgrodzenie placu budowy od sąsiednich posesji jest bowiem niezbędne. Zdarza się jednak, że siatka pozostaje z nami na dłużej, ponieważ przykładowo nie mamy aktualnie funduszy na solidniejsze ogrodzenie. Klasyczna siatka wyróżnia się natomiast spośród innych materiałów właśnie niską ceną, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na jej zakup, nawet jeśli posiadamy ograniczone możliwości finansowe. Pamiętajmy jednak, aby nawet w przypadku prowizorycznego zastosowania postawić na dobry produkt. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje: 

  • Siatka powlekana – jej zaletą jest estetyczny wygląd, bowiem na rynku dostępnych jest kilka opcji kolorystycznych. Cechuje się również wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne;
  • Siatka ocynkowana – to klasyczne rozwiązanie, które wciąż ma wielu zwolenników. Ten rodzaj siatki ogrodzeniowej wyróżnia się m.in. dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. 

Podczas poszukiwań odpowiedniego produktu, warto skorzystać z pomocy specjalistów, na przykład z firmy Marka Żybury Ogrodzenia Panelowe Bramy Siatki – która posiada w swojej ofercie nie tylko różne rodzaje siatki ogrodzeniowej, ale również panele, bramy wjazdowe czy też balustrady balkonowe. 


Panele ogrodzeniowe – uniwersalne rozwiązanie

Ten rodzaj ogrodzenia może służyć jako odgrodzenie tymczasowe, ale nie tylko. Wiele osób decyduje się na wybór tej opcji jako ogrodzenia docelowego. Panele ogrodzeniowe są bowiem estetyczne, a jednocześnie sztywne i wytrzymałe. Wprawdzie kosztują więcej niż siatka ogrodzeniowa, jednak zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa na naszej posesji, a także wpłyną pozytywnie na walory wizualne działki. Dodatkowym plusem jest fakt, że proces montażu przebiega zwykle znacznie szybciej i sprawniej. Panele ogrodzeniowe kupuje się bowiem na sztuki, a następnie mocuje do słupków. Z budową takiego ogrodzenia może poradzić sobie nawet jedna osoba, co w przypadku siatki byłoby wręcz niemożliwe.