Sprzątanie domu - czego można wymagać od firmy sprzątającej?

Materiał partnera
2019-11-06

Sprzątanie domu to jedna z tych czynności, na które – szczególnie przy małych dzieciach – często brakuje już czasów. Tymczasem gdyby tak podliczyć ceny środków chemicznych oraz pracę, którą należy włożyć w prace domowe, może się okazać, że tańsze będzie raz na tydzień lub dwa poprosić o pomoc firmę sprzątającą. Jaki jest zakresu usług i czego można oczekiwać?

Domowe porządki

Sprzątanie domu to obowiązek, którego trudno uniknąć. Dotyczy zarówno biednych i bogatych, singli i rodzin wielopokoleniowych. Jednak szczególnie przy małych dzieciach albo obciążającej pracy zawodowej łatwo jest o bałagan, trudniej jednak o czas na porządki. W takiej sytuacji warto zatrudnić osobę do sprzątania domu. Takie usług świadczy np. wielkopolska firma sprzątająca Ecolux Martyny Bogdanowicz.  Nie kosztują one często – nawet w dużym mieście – wiele. Często biorąc pod uwagę koszty środków chemicznych i sprzętów do sprzątania oraz przeliczając na pieniądze czas, który należy poświęcić na porządkowanie, bardziej opłaca się zatrudnić sprzątaczkę. Nie jest to dziś już oznaką snobizmu czy – jak wciąż uważa wiele osób ze starszego pokolenia – słabości, ale jest praktycznym sposobem na utrzymanie czystego domu.

Mycie okien

Jednym z najbardziej uciążliwych prac domowych związanych ze sprzątaniem jest mycie okien. Szczególnie w dużych domach, gdzie jest ich wiele, trzeba na to zadanie poświęcić dzień lub dwa. Firmy sprzątające posiadają odpowiednie środki, a także urządzenia, które pozwalają na szybkie i dokładne umycie nawet najtrudniej dostępnych fragmentów szyby.

Sprzątanie łazienki

Sprzątanie łazienki nie jest ani przyjemne, ani łatwe. To jedno z najtrudniejszych do utrzymania w czystości pomieszczeń w domu, głównie ze względu na kamień znajdujący się w wodzie. Pracownicy firm sprzątających potrafią w delikatny dla armatury, a równocześnie dokładny sposób pozbyć się kamienia na bateriach prysznicowych, w miskach ustępowych oraz na armaturze łazienkowej. Doszorują także najbardziej zabrudzone parawany prysznicowe oraz pomogą pozbyć się pleśni z uszczelek i fug. Warto zainwestować w takie porządki przynajmniej raz w miesiącu.

Brudne tapicerki

Niektóre firmy sprzątające posiadają wśród swoich usług także możliwość wyczyszczenia trudnych plam z tapicerek na kanapach, fotelach czy krzesłach. Takie pranie raz na pół roku lub rok pomoże utrzymać meble w idealnym stanie przez długie lata.

Bałagan po remoncie

Firma sprzątająca to idealne rozwiązanie po remoncie. Wyczyszczą każde, nawet najbardziej zakurzone i brudne pomieszczenie. W wielu przypadkach wystarczy w takiej sytuacji zostawić pracownikom klucz do swojego mieszkania i wrócić, gdy będzie już czyste i pachnące czystością.

Podłogi i zmywanie

Korzystanie z usług firmy sprzątającej to także wygoda na co dzień. Pracownicy wykonują oprócz kompleksowych prac porządkowych drobne prace, takie jak odkurzanie czy zmywanie naczyń.

Opracowanie artykułu:

Ecolux Martyna Bogdanowicz

40 Ostrowieczno 37A wielkopolskie
e-mail