Blog Panoramy Firm

Stalowe schody i bramy przesuwne – jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

Materiał partnera
2019-09-03
Ogrodzenie stalowe

Ogrodzenie posesji jest jednym z najważniejszych zadań, z którym musi zmierzyć się każdy inwestor. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników związanych nie tylko z estetyką całej konstrukcji, ale przede wszystkim z bezpieczeństwem. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań wciąż ogromnym zainteresowaniem cieszą się bramy i ogrodzenia wykonane ze stali. Z tego materiału tworzy się jeszcze schody – czym się wyróżniają?

Wytrzymałe schody stalowe

Swoją ogromną renomę stal zawdzięcza ogromnej wytrzymałości na zmienne w naszej strefie klimatycznej warunki atmosferyczne. Nie można także nie wspomnieć o doskonałej wytrzymałości na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu materiał ten wykorzystywany jest do produkcji schodów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Konstrukcje stalowe pod schody wewnętrzne różnią się od siebie, co przekłada się na wiele ich typów. Są produkowane w rozmaitych wariantach pod względem schyłku: zabiegowe, proste, jednospocznikowe, dwuspocznikowe, oparte na jednej belce, jak i w formie konstrukcji policzkowych.

W przypadku schodów zewnętrznych konstrukcje wykonuje się natomiast przeważnie z dużych ceowników. Są to dość uniwersalne wyroby, które bez większych problemów można zamontować we własnym zakresie. Warto wybrać zakład, który do produkcji schodów stalowych wykorzystuje profile o grubych przekrojach, poddawane następnie malowaniu proszkowemu. W taki właśnie sposób powstają najtrwalsze konstrukcje stalowe, co jest niezbędne przy wykonaniu schodów z tego właśnie materiału.

Brama – najważniejszy element ogrodzenia

Nie ulega żadnej wątpliwości, że najważniejszym elementem każdego ogrodzenia jest brama. W tym przypadku zasadniczo można postawić na dwa rozwiązania. Bramy przesuwne oraz bramy uchylne. Z punktu widzenia inwestora o wiele praktyczniejszy jest wybór bram przesuwnych. Dlaczego? Otóż dlatego, że podczas ich otwierania nie trzeba przejmować się zapewnieniem wystarczającej ilości miejsca. Skrzydło bramy chowa się za przęsłami, a co za tym idzie, nie trzeba przejmować się tym, iż może dojść do niekontrolowanego zamknięcia i uszkodzenia wjeżdżającego pojazdu. Brama przesuwna może posiadać klasyczny napęd manualny lub nowocześniejszy – elektryczny. Drugie rozwiązanie, choć nieco droższe, na pewno okaże się najbardziej komfortowym. Aby mieć pewność, iż ogrodzenie wraz z bramą zostanie zaprojektowane i wykonane z troską o najmniejszy detal, zdecydowanie warto zaufać w tej kwestii najbardziej renomowanym specjalistom, do których zdecydowanie zalicza się firma Usługi Spawalnicze, prowadzona przez Jarosława Chebę. Wszyscy zainteresowani mogą tutaj liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo, ale także bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie artykułu:

Usługi Spawalnicze Jarosław Cheba

78-230 Daszewo 5 zachodniopomorskie
e-mail