Szkło w kuchni i w łazience – alternatywa dla płytek ceramicznych

Materiał partnera
2019-06-12
Szklana kabina prysznicowa

Pomieszczenia o okresowo lub stale podniesionej wilgotności są szczególnie trudne, jeżeli chodzi o atrakcyjną i jednocześnie funkcjonalną aranżację. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, w tym przede wszystkim wysokie temperatury oraz wszechobecną wodę, zarówno w formie ciekłej, jak i gazowej. Dotychczas w kuchniach i w łazienkach najlepiej sprawdzały się płytki. Czy istnieje jednak materiał, który mógłby je zastąpić?

 Szkło w kuchni

W pierwszej kolejności należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego szkło jako materiał ma szanse sprawdzić się w kuchni? Odpowiedź jest bardzo prosta. Szkło charakteryzuje się wieloma bardzo pożądanymi przez inwestorów cechami. Przede wszystkim chodzi o całkowitą hydrofobowość, która uchroni materiał przed degradacyjnym wpływem wilgoci. W kuchni zdecydowanie najlepiej sprawdzi się szkło hartowane, ponieważ jest ono odporne na działanie wysokich temperatur. Badania wytrzymałościowe jasno pokazują, iż szkło hartowane jest od 5 do aż 7 razy mocniejsze od szkła klasycznego.Na szkle tego typu, dzięki technologii druku UV można z łatwością umieść różnego rodzaju grafiki, które nadadzą kuchni oryginalnego charakteru. Szkło w kuchni można zastosować jako wykończenie ścian, szczególnie wokół przestrzeni roboczej.

Wyjątkowo dobrze w tej właśnie roli ma prawo sprawdzić się szkło typu lacobel. Co to takiego? Ten wyjątkowy rodzaj szkła, zaliczany do grupy szkieł float, charakteryzuje się tym, że z jednej strony pokryty jest wysokiej jakości lakierem (połysk lub mat) który zabezpiecza strukturę przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak zarysowania. Skąd jednak wziąć takie panele? Ich produkcją i sprzedażą zajmują się specjalistyczne firmy takie jak firma Lockmar, która od lat słynie z wytwarzania najwyższej jakości wyrobów szklanych przeznaczonych zarówno do wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Jak sprawdzi się szkło w łazience?

Szkło w łazience

Wyroby szklane w łazience mogą zostać wykorzystane na o wiele większą skalę. Poza wykończeniem ścian i podłóg szkło doskonale sprawdzi się również jako estetyczne i niezwykle praktyczne wykończenie kabiny prysznicowej. Do produkcji wszystkich kabin używa się szkła bezpiecznego, które w razie ewentualnego stłuczenia, nie porani nikogo, kto znajduje się na miejscu wypadku. Szkło jest najczęściej stosowanym materiałem do budowy kabin prysznicowych również ze względów użytkowych. Różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak np. zacieki z bydła mogą zostać bardzo łatwo usunięte przy pomocy wilgotnej szmatki i  odpowiedniego detergentu.

Nie można również zapominać o tym, że w łazienkach bardzo ważnym elementem są lustra. Ich kształt oraz wielkość można indywidualnie ustalić przy zamówieniu. Najlepsi producenci gwarantują również zabezpieczenie luster specjalistycznymi lakierami ochronnymi, które ułatwiają zachowanie ich w należytym stanie estetycznym. Skorzystanie z usług profesjonalnych szklarzy to pewność najwyższej jakości oraz bardzo atrakcyjnych cen.

Opracowanie artykułu:

LOCKMAR

ul. Zielna 38A, 42-300 Myszków śląskie
e-mail
www