Dzięki swoim unikatowym właściwościom szkło cieszy się coraz większą popularnością ze strony inwestorów. Mowa tu przede wszystkim o sprawach wiązanych z wykończeniem wnętrz. Profesjonalni szklarze zapewniają klientom rozbudowaną i atrakcyjną cenowo ofertę asortymentową, z której mogą skorzystać. Co warto wiedzieć o szkle i gdzie szczególnie znajduje ono swoje zastosowanie?

Szkło w kuchniach i łazienkach

Dzięki swojej hydrofobowej strukturze szkło doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takich jak kuchnie, łazienki, czy pralnie. Zarówno w kuchniach, jak i w łazienkach panele szklane coraz częściej zastępują klasyczne wykończenie ścian z ceramicznych płytek. Dlaczego? Otóż dlatego, że szkło jest również niezmiernie łatwe w utrzymaniu należytej czystości. Jego konserwacja zazwyczaj ogranicza się do przetarcia wilgotną szmatką i użycia podstawowych środków chemicznych. W kuchniach coraz częściej można również zaobserwować szklane blaty. Ze szkła wykonuje się również kabiny prysznicowe. W tym konkretnym przypadku ważne jest, aby było to tzw. szkło bezpieczne. Jest to produkt, który w razie stłuczenia reaguje dokładnie tak, jak przednia szyba samochodowa.

Rozpada się na kawałki, które nie ranią ludzi znajdujących się w pobliżu. Jeżeli mowa o łazienkach, nie można również nie wspomnieć o lustrach. Dzięki zaawansowanym metodom produkcji odstępne są one w wielu rozmiarach oraz kształtach. Aby mieć pewność, że zamówione wyroby charakteryzowały się będą najwyższą jakością, warto skorzystać z usług najbardziej renomowanych szklarzy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Piotr Michalak. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie szkła w przestrzeni domowej. Co jeszcze warto wiedzieć o szkle?

Szkło jako materiał

Warto zacząć o tego, że szkło produkowane jest obecnie na skalę masową. Idzie to w parze z doskonałym stosunkiem ceny do jakości materiału. Nowoczesne metody produkcji spowodowały również, że istnieje stworzenie szkła o konkretnych właściwościach. Przede wszystkim wyróżnia się szkło laminowane oraz hartowane. Szkło laminowane szczególnie dobrze sprawdza się jako pakiet szybowy w stolarce okiennej.

Folia wklejana pomiędzy poszczególne tafle może posiadać właściwości niskoemisyjne. Istnieją również poszczególne rodzaje szkła wyposażone w powłoki o zwiększonej wytrzymałości na zabrudzenia. Szkło powszechnie wykorzystywane jest w branży budowlanej, stolarskiej oraz motoryzacyjnej.