Pielęgnacja terenu zielonego z całą pewnością nie należy do łatwych zadań. Jak bowiem wiadomo, trawa szybko rośnie, szczególnie w okresie letnim, co obniża estetykę miejsca. Regularne koszenie może być męczące, dlatego bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego urządzenia koszącego. Obecnie możemy wybierać spośród wielu maszyn koszących cechujących się różnymi napędami. Jeżeli zależy nam na jakości, warto zainwestować w produkty firmy STIGA.

Rodzaje urządzeń koszących

Zakup urządzenia koszącego jest jedną z decyzji, którą trzeba dobrze przemyśleć. Zarówno właściciel niewielkiej działki, jak i dużego ogrodu chce bowiem wykonywać prace wygodnie i bez obawy, że sprzęt zawiedzie go w najmniej oczekiwanym momencie. Wyróżniamy kilka typów maszyn, jednak największą popularnością cieszą się kosiarki akumulatorowe, które są ciche, nie wytwarzają spalin i łatwo manewrować nimi podczas ścinania trawy. Innowacją, która gości w coraz większej ilości ogrodów jest działający bezobsługowo robot koszący. Po uruchomieniu sprzętu sam zajmuje się koszeniem, a my w tym czasie możemy poświęcić się innym czynnościom. Są jednak osoby, które preferują solidny sprzęt o większej mocy. Wówczas należy wyposażyć się w klasyczną kosiarkę elektryczną lub spalinową, która poradzi sobie nawet z wysokimi trawami. Powyżej wymienione urządzenia rekomenduje się do przydomowych ogródków. Co wówczas, gdy pielęgnacji wymaga duży teren zielony? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup traktorka ogrodowego, który jest najlepszym wyborem, jeśli powierzchnia ma więcej niż 1000 m2.

Podręczne urządzenia koszące

Jak widać, oferta sprzętów koszących jest niezwykle rozbudowana. Poza dużymi maszynami warto zainwestować również w podręczne urządzenia, które świetnie sprawdzą się podczas pielęgnacji problematycznych miejsc. Do tego celu najlepiej sprawdzą się produkty firmy STIGA, takie jak między innymi podcinarka spalinowa. Warto zdecydować się na nią w przypadku, gdy na terenie jest dużo trudno dostępnych miejsc. Dzięki niej łatwo i szybko usuniemy trawę znajdującą się pod płotem, przy murku czy też między drzewami. Warto pamiętać, że moc podcinarki pozwala na miejscową i mało intensywną eksploatację. W przypadku dużych połaci trawy dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup kosy, która jest w stanie skrócić nawet solidne i grube łodygi. W tym przypadku do wyboru mamy zasilanie elektryczne, akumulatorowe, bądź spalinowe.