Umeblowanie kuchni – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Materiał partnera
2019-10-11

Bez względu na to, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy też mieszkanie w bloku, kuchnia jest bardzo specyficznym pomieszczeniem, które stawia przed właścicielami wiele trudnych wyzwań. Zadbać trzeba nie tylko o estetyczny i oryginalny wygląd, ale także o komfort użytkowania, który znacznie ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Czym zatem należy kierować się podczas zakupu mebli kuchennych?

Meble kuchenne a kwestia wytrzymałości

Przygotowywanie różnego rodzaju posiłków, czy też konieczność mycia naczyń powodują, iż kuchnia zdecydowanie może zostać zaliczona do grona pomieszczeń o okresowo podniesionej wilgotności. Pojawia się zatem bardzo pilna konieczność, zapewniania meblom odpowiedniej ochrony, ponieważ wilgoć ma degradacyjny wpływ na struktury materiałów drewnianych lub drewnopochodnych. Jeżeli nie zadba się o ten czynnik, raczej prędzej niż później należy liczyć się z efektem puchnięcia i rozwarstwiania się mebli. Dotyczy to zarówno korpusów, jak i frontów. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, szczególnym zainteresowaniem ze strony klientów, cieszą się meble wykonane z drewna litego, zabezpieczonego specjalistycznie zaprojektowanymi, niewidocznymi powłokami ochronnymi.

Taki stan rzeczy zapewnia nie tylko doskonałe wrażenia estetyczne, ale także czysto praktyczne. Meble drewniane, choć nieco droższe od swoich odpowiedników, wykonanych z płyt wiórowych, powinny być traktowane w kategorii szeroko zakrojonej inwestycji, która z pewnością szybko się zwróci. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Umeblowanie kuchni – postaw na praktyczne rozwiązania

W szczególności, jeżeli chodzi o budownictwo wielorodzinne, kuchnie nigdy nie należą do największych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Klienci wychodzą jednak z błędnego założenia, że jedynie duża kuchnia może być ergonomiczna. W tym przypadku, aby zapewnić sobie przyjemne korzystanie z tej właśnie przestrzeni, zdecydowanie warto postawić na zakup mebli projektowanych na konkretny wymiar. Rozwiązanie takie uwzględnia potrzeby inwestora, które w każdym przypadku są przecież inne. Aby mieć pewność, że zostaną one zaprojektowane i wytworzone z troską o najmniejszy nawet detal, trzeba zaufać w tej kwestii najbardziej renomowanym producentom.

Zalicza się do nich firma Rustikal, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny, ugruntowała sobie pozycję jednej z najrzetelniejszych. Szeroka oferta asortymentowa sprawia, że coś dla siebie są w stanie znaleźć zarówno fani rozwiązań klasycznych, jak i nowoczesnych. Dotyczy to wszystkich elementów, czyli szafek, szaf, blatów, czy mebli, w których zostaną zainstalowane kuchenne urządzenia techniczne.