Styl industrialny przeżywa aktualnie swój renesans, gdyż został on na nowo doceniony przez projektantów wnętrz. Nieco surowa przestrzeń ze sporymi oknami, ścianami z cegły lub betonu w połączeniu z meblami w stylu loftowym tworzy niepowtarzalny klimat. Jeżeli chcesz urządzić salon w ten sposób, to zachęcamy cię do lektury niniejszego artykułu, gdzie dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę. Zapoznasz się z również z ofertą firmy Loft Weldings Stal.

Styl loftowy – urok i niepowtarzalny klimat

Industrialne wnętrza, szczególnie te utrzymane w stanie poprodukcyjnym, będącym niegdyś nieodłącznym elementem dużych fabryk, dziś uchodzą za prawdziwe wnętrzarskie perełki z dużym potencjałem. Taki surowy styl z widocznymi stalowymi elementami konstrukcji, ścianami z cegieł lub betonu oraz dużymi oknami ma w sobie niesamowity urok, klimat i coś co wiele osób przyciąga jak magnes. Aby urządzić pomieszczenie w stylu odpowiadającym gustom nowoczesnych minimalistów, trzeba postawić na mocny akcent pod postacią dodatków i mebli loftowych będących połączeniem stali z drewnem. Takie wyposażenie wnętrz jest niezwykle charakterystyczne dla tego stylu i nowoczesne. Jest również ponadczasowe, gdyż metal i drewno świetnie dopasowuje się do różnych pomieszczeń.

Styl loftowy w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością, dzięki czemu duża ilość  mieszkań w kamienicach urządzana w ten sposób. Sprzyjają temu wysokie pomieszczenia oraz duże okna. Również w nowoczesnym budownictwie, wielu młodych ludzi decyduje się na taką aranżację wnętrz. Dzięki niej człowiek, czuje się wyjątkowo, a każdy mebel i dodatek jest idealnym uzupełnieniem wystroju. Elementem stylu loftowego jest również specyficzne oświetlenie mające najczęściej formę metalowych lamp lub żarówek o przygaszonym świetle. Jednak z najważniejszym dopełnieniem stylu loftowego są meble. Nie może zabraknąć masywnego stołu na metalowych, czarnych nogach z drewnianym blatem, regałów, komód i witryn. Ważnym elementem salonu jest także sofa wraz ze stolikiem loftowym z drewna lub szkła. Wszystkie te meble stworzone z najwyższej jakości materiałów, możesz zamówić w firmie Loft Weldings Stal mieszczącej się w Łubnej w województwie pomorskim.

Meble loftowe – połączenie drewna i metalu

Meble loftowe wyróżniają się prostą, nowoczesną konstrukcją, geometryczną, metalową konstrukcją, która przykuwa uwagę. Metal najczęściej malowany jest na czarno, co idealnie łączy się z każdym rodzajem drewna. Regały, witryny czy komody z takich surowców są:

  • stabilne i solidne,

  • trwałe,

  • odporne na intensywne użytkowanie,

  • łatwe w utrzymaniu czystości.

Poza tym drewno można pomalować i zaimpregnować w bardzo różnorodny sposób. Dobrym pomysłem jest także połączenie drewna z żywicą epoksydową i stworzenie niepowtarzalnych i nowoczesnych blatów do stołów loftowych. Do przechowywania przedmiotów codziennego w tym stylu mebli najczęściej używa się komód lub niskich szafek.

Ważną cechą salonu urządzonego w industrialnym stylu, jest niewielka ilość dodatków, które powinny być przemyślane, pasujące do mebli. Jeżeli nie do końca jesteś przekonany do urządzenia całego salonu w tym stylu, to wcale nie musisz całkowicie rezygnować z takich mebli. Można zdecydować się na akcenty meblowe, będące doskonałym uzupełnieniem innych styli, jak skandynawski, kolonialny, boho czy retro. Jeżeli chcesz zakupić meble pod indywidualne zamówienie, to warto zdecydować się na doświadczoną firmę Loft Weldings Stal, specjalizującą się w tworzeniu nowoczesnych mebli loftowych, wysokiej jakości od podstaw. Wszystkie meble mogą być dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb.