Narożnik to cieszące się dużą popularnością wyposażenie zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych salonów. Stały się one popularniejsze nawet od dobrze znanych kanap. Oczywiście konieczne jest wybranie odpowiedniego narożnika do wystroju salonu tak, aby dobrze się on komponował. Zatem na co zwrócić uwagę podczas zakupu narożnika do salonu?

Wielkość i funkcjonalność narożnika

Narożnik w salonie jest czymś więcej niż tylko meblem. W dzisiejszych czasach pełni on również inną funkcję, a mianowicie dekoracyjną. Nie można jednak przy tym zapominać o najważniejszym, czyli o jego funkcjonalności. Warto zapamiętać, że narożnik może stanowić największy mebel w salonie, dlatego jego wybór może mieć duże znaczenie w kontekście wyglądu całego salonu.

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu tego mebla jest ustalenie, w jakim celu kupujemy narożnik i po co on jest nam potrzebny. To z pewnością pozwoli nam lepiej określić budżet, jaki możemy przeznaczyć na jego zakup, a także łatwiej będzie nam określić rodzaj narożnika. Jeżeli chcemy, aby ten mebel był przede wszystkim funkcjonalny, wówczas warto zdecydować się na duży narożnik, na którym będzie mogło usiąść kilka osób. Ponadto takie narożniki zazwyczaj mają funkcję spania i są wyposażone w pojemnik na pościel, wygodne zagłówki, a dodatkowo materiał jego wykonania nie klei się do ciała oraz jest łatwy do utrzymania w czystości.

Natomiast jeśli narożnik ma głównie pełnić funkcję dekoracyjną, wówczas warto poszukać takiego, którego kształt jest dynamiczny, a kolory i materiał wykonania będą od razu rzucały się w oczy.

Duże znaczenie ma również rozmiar narożnika. Posiadając liczną rodzinę warto zainwestować w mebel o większych rozmiarach. Jednakże nie można przesadzić, bowiem musi on się zmieścić w mieszkaniu, a do tego nie może również zabraknąć miejsca na inne rzeczy w salonie.

Style salonowych narożników

Oprócz określenia wielkości i przeznaczenia narożnika, równie ważne jest to, w jakim ma być on stylu. W przypadku mebli wygląd ma istotne znaczenie, dlatego powinny one do siebie dobrze pasować. Wybierając najtańsze narożniki musimy być przygotowani na to, że materiał, z jakiego są wykonane nie jest najlepszy i po czasie taki narożnik nie musi wyglądać tak estetycznie jak tuż po zakupie.

Dobre narożniki to takie, które będą idealnie współgrały z pozostałymi elementami funkcjonalnymi i dekoracyjnymi wnętrza, a do tego będą dobrze się komponować zarówno z drewnianą podłogą, jak i z płytkami.

Ostatnią ważną rzeczą warto zwrócenia uwagi jest materiał obicia narożnika. Obicie powinno być trwałe, a jego czyszczenie nie powinno sprawiać problemów. Na szczęście producenci i sprzedawcy narożników, jak np. Centrum Mebli oferują sowim klientom rozmaite rozwiązania, takie jak skóra i ekoskóra, a także wykończenia materiałowe. Rodzaj wykończenia również ma duże znaczenie, bowiem narożnik to inwestycja przynajmniej na kilka lat.